ZACZNIJCIE MNIE CZCIĆ, Zjazd z nocnym czuwaniem Legionu MRMSJ ku czci św. Andrzeja Boboli w Warszawie, 9.X.2020

Ustalony został termin zapowiadanego I Zjazdu Legionu Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego w Narodowym Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie, ul. Rakowiecka 61, w piątek, 9 października 2020 r. pod duchową opieką ks. jezuity, o. Aleksandra Jacyniaka, kustosza Sanktuarium Matki Bożej w Świętej Lipce, kapelana Legionu MRMSJ, promotora kultu św. Andrzeja Boboli.

  • Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 19:00 w piątek, 9.10.2020 r.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu – prowadzone modlitwy przez ks. opiekuna
  • Msza św. o północy ( godz. 0:00 ) celebrowana przez ks. Aleksandra Jacyniaka
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu – prowadzone modlitwy przez organizatorów
  • Zakończenie W SOBOTĘ, 10.10.2020 r. o godz. 6:00 błogosławieństwem Króla Miłosierdziaw w Najświętszym Sakramencie.

Pozostało niewiele, ale jednocześnie w miarę sporo czasu na zorganizowanie się, aby móc uczestniczyć w tak ważnym dla nas Katolików i Polaków wydarzeniu, które zainspirował sam św. Andrzej Bobola słowami skierowanymi do ks. Józefa Niżnika, kustosza Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie – “ZACZNIJCIE MNIE CZCIĆ“.

Jako, że św. Andrzej Bobola jest naszym współpatronem a Księża Jezuici zostali postawieni na naszej duchowej, wspólnotowej drodze – poczytujemy sobie za szczególne wyzwanie, aby Patron nasz i Polski odbierał należną cześć jakiej pragnie sam dobry Pan Bóg. 

Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy wszystkich czcicieli św. Andrzeja, a którym jest droga Polska – Ojczyzna nasza, którą św. Andrzej pragnie szczególnie wspierać w tych czasach, jak również czynił to w przeszłości.

– Jednocześnie prosimy tych, do których dotrze ta wiadomość o powiadomienie innych rycerzy, zainteresowanych i czcicieli św. Andrzeja Boboli.

Prosimy o dokonywanie zgłoszeń chętnych uczestników. Chcemy widzieć, na jaką ilość będą musieli przygotować się gospodarze Sanktuarium. Informacje i zgłoszenia telefonicznie do Marii kom. 664 035 180.

Zgłaszają osobiście osoby indywidualne oraz przedstawiciele zorganizowanych wyjazdów  podając ilość uczestników. Nie ma tam miejsc parkingowych na autobusy! (parking na kilkanascie aut osobowych)

Inicjatywa zrodziła się w nawiązaniu do wywiadu i publikacji świadectwa ks. prał. Józefa Niżnika, proboszcza i kustosza sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie. Tytuł artykułu: św. Andrzej Bobola: „ZACZNIJCIE MNIE CZCIĆ” 

Zamieszczamy tu także skan obrazka z Litanią i modlitwami do sw. Andrzeja Boboli, które możemy wprowadzić do naszych modlitw osobistych, czy wspólnotowych np. w formie nowenny – 9-cio dniowych czy 9-cio miesięcznych modlitw – w ustalony dzień miesiąca np. każdego 16 dnia (16 maja jest liturgiczne wspomnienie św. Andrzeja).

Możemy też skorzytać z gotowej nowenny zamieszczonej w ostatnim 39 numerze naszego kwartalnika, Głosu Małego Rycerza (s. 46-51) i na naszej stronie internetowej: Nowenna z litanią do św. Andrzeja Boboli 

Zachęcamy wszystkich do wzmożonych modlitw, zamawianych intencji za przyczyną św. Andrzeja Boboli zgodnie z jego wezwaniem do nas: “ZACZNIJCIE MNIE CZCIĆ“, a doświadczymy jego orędownictwa i niezwykłych interwencji za Jego przyczyną. Amen.