UWIELBIENIA BOGA OJCA

OD AUTORA

Bezpośrednim powodem wydania tej książeczki był silny wstrząs, jakiego doznałam w czasie rozmowy z kapłanem, który odprawiał Msze Święte trydenckie w intencji mojej rodziny. Zakończył owe Msze święte Mszami Uwielbienia i dziękczynienia za łaski przez nie otrzymane. Po nowennie takich Mszy świętych, zatelefonował do mnie i strapionym głosem powiedział: – „Pani Mario tak trudno mi przerwać te Msze święte Uwielbienia gdyż w czasie odprawiania ich Serce Boże jest pocieszane tak bardzo kojone, tak wchłania te uwielbienia, wydzielając wielką jasność i rozlewając liczne łaski. No, nie mam serca ich przerwać.” Słowa te wstrząsnęły mną do głębi, można powiedzieć, że zaznałam wewnętrznego szoku.

Jak to jest, my możemy tak bardzo pocieszać Serce Boże, koić Najświętsze Serce zamawiając takie Msze święte i tego nie robimy, bo nic o tym nie wiemy?  W jednej chwili przyszła mi do głowy myśl, że mam napisać uwielbienia do takich Mszy świętych Wielbiących Boga Ojca w trzech aspektach:

Uwielbienia Boga Ojca za łaski dane ludzkości

Uwielbienia Boga Ojca za łaski dane naszej Ojczyźnie

Uwielbienia Boga Ojca za łaski osobiste

Ponieważ do święta Boga Ojca (jeszcze przez Kościół nieokreślonego, ale wyznaczonego przez Boga Ojca w Orędziach uznanych przez Kościół Eugenii Elżbiecie Ravasio) zostało zaledwie kilka dni postanowiłam w prezencie dla Niego napisać te Uwielbienia, przesłać kapłanowi z prośbą, by odprawił trzy razy po 33 Msze święte trydenckie z ogólną intencją:Aby Bóg Ojciec był bardziej znany, czczony, kochany przez obecne pokolenie i pokolenia przyszłe” a UWIELBIENIA miały zostać wykorzystane w czasie tych Mszy świętych

Treść tych uwielbień może też być wykorzystana do modlitwy dziękczynno-wielbiącej i służyć każdemu z nas. Oczywiście lista Uwielbień dla Boga Ojca jest nieskończona i każdy z nas w zależności od swojej wiedzy, doświadczeń znajdzie wiele dziedzin, spraw, powodów, za jakie winien podziękować naszemu dobremu, ukochanemu Tacie niebieskiemu. Uwielbienia tu się znajdujące są jedynie miernym przykładem podziękowań za nieprzebrane dary, jakimi nas nieustannie obdarza nasz Abba, ukochany Stworzyciel.