TERMINY planowanych SPOTKAŃ modlitewno-formacyjnych organizowanych w 2021r. dla Małych Rycerzy

TERMINY planowanych SPOTKAŃ modlitewno-formacyjnych organizowanych w 2021r. dla Małych Rycerzy, kandydatów i wszystkich sympatyzujących z Legionem w celu rezerwacji dni wolnych z przeznaczeniem na osobiste uczestnictwo w tych ucztach duchowych.

23 maja 2021 – XVI Pielgrzymka Zawierzenia Legionu Matce Bożej, Jasna Góra, opiekun duchowy – ks. Lesław Krzyżak. Czuwanie z Królową Polski i adoracją Króla Miłosierdzia i Polski w kaplicy Cudownego Obrazu w niedzielę Zesłania Ducha Świętego, od Apelu Jasnogórskiego do 4.00 w poniedziałek, 24.05.2021. Na obecny czas może uczestniczyć w ramach reżimu sanitarnego 27 osób, a więc skromna reprezentacja Legionu. Pozostali rycerze mogą w łączności duchowej i za pośrednictwem łącz internetowych. (Nie ma jeszcze klucza do wytypowania tej ilości chętnych członków Legionu, dlatego prosimy o cierpliwość, wyrozumiałość i zastosowanie się bez szemrania do decyzji organizatorów w tej kwestii). Liczymy (na Bożą pomoc), że do tego czasu nastąpią zmiany w dotychczasowych obostrzeniach sanitarnych i będzie umożliwione uczestnictwo większej reprezentacji rycerzy, przynajmniej jak miało to miejsce w ubiegłym roku (70 osób). Zapisy u Marii kom. 664 035 180

VII rekolekcje w Częstochowie z uwagi na panującą sytuację w kraju i ograniczenia sanitarne, nie są planowane i nie odbędą się podobnie jak w roku 2020.

30 lipca – 1 sierpnia 2021 – XXIII TRIDUUM ku czci Boga Ojca w Niepokalanowie, w tym VI rekolekcje, XII posiedzenie Zarządu i XIV obrady Zgromadzenia Animatorów i XXIII czuwanie ku czci Boga Ojca (noc z soboty na niedzielę, 31.07./1.08.2021). Jeśli Pan Bóg pozwoli to nauki rekolekcyjne poprowadzi ks. Grzegorz, Misjonarz Jezusa Miłosiernego, zaś opiekunem XXIII Tridduum i asystentem spotkań – ks. dr Lesław. Zapisy na XXIII TRIDUUM: u Marii kom. 664 035 180, od 25 maja 2021. Pierwszeństwo zgłaszania mają członkowie Zarządu (winni być na XII obradach Zarządu), animatorzy i przedstawiciele kół i grup modlitewnych, którzy będą reprezentantami swoich lokalnych wspólnot także w ramach XIII Zgromadzenia Animatorów.

► 22 października 2021 r. Planujemy II Zjazd Legionu MRMSJ pod nazwą „ZACZNIJCIE MNIE CZCIĆ” w narodowym Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie pod duchowa opieką ks. dr Aleksandra Jacyniaka – kapelana Legionu. Na chwilę obecną nie znamy dokładnego terminu – zdajemy się na Wolę Bożą wyrażoną w decyzji ks. Jacyniaka. Jeśli tylko taki termin zostanie ustalony – wówczas proszę oczekiwać stosownych informacji podanych drogą elektroniczną (na stronie Legionu, Facebookiem, Messengerem, WhatsAppem, e-mailem, SMS-em)  – jednocześnie prosząc tych, do których dotrze taka wiadomość o powiadomienie innych rycerzy, zainteresowanych i czcicieli św. Andrzeja Boboli. Prosimy wówczas o dokonywanie zgłoszeń chętnych uczestników. Chcemy widzieć, na jaką ilość będą musieli przygotować się gospodarze Sanktuarium. Informacje i zgłoszenia telefonicznie do Marii kom. 664 035 180. Zgłaszają osobiście osoby indywidualne oraz przedstawiciele zorganizowanych wyjazdów (nie ma tam miejsc parkingowych na autobusy) podając ilość uczestników.

To wydarzenie starajmy się omodlić nowenną do św. Andrzeja Boboli, jaka została opublikowana w numerze 39 Głosu MR (str. 47)

►W wigilię Chrystusa Króla, 20 listopada 2021 (Ofiarowanie NMP) – planujemy ­– jeśli Pan Bóg pozwoli, kolejny raz VIII Zjazd Miłosierdzia Legionu MRMSJ w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach ku czci Króla Miłosierdzia i Polski z kolejnym czwartym ODNOWIENIEM w LEGIONIE JUBILEUSZOWEGO AKTU PRZYJĘCIA JEZUSA CHRYSTUSA ZA KRÓLA I PANA (dokonanego 20 listopada 2016 r.) Następnego dnia jest Uroczystość Chrystusa Króla).

O dwóch ostatnich planowanych wydarzeniach potwierdzimy stosowna informacją.