ŚWIADECTWO rycerki Łucji – MOJA EUCHARYSTIA

ŚWIADECTWO – MOJA EUCHARYSTIA

Chciałam się podzielić doświadczeniem przeżywania Eucharystii.

W ubiegłym roku uczestniczyłam w Forum Ewangelizacyjnym w Krynicy i tam od osoby, która usiadła obok mnie otrzymałam karteczki z trzema modlitwami (dwie pierwsze znałam):

  • Koronka do Krwawych Łez Maryi Panny
  • Koronka do Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi
  • Różaniec przepraszający Majestat Boży.

Po jakimś czasie postanowiłam odmówić Różaniec przepraszający Majestat Boży. Gdy tylko zaczęłam wypowiadać pierwsze słowa modlitwy ścisnęło mnie za gardło i popłynęły mi łzy i zaczęłam sobie nagle uświadamiać swoją grzeszność i nędzę, szczególnie brak należytej czci i miłości do Najświętszego Sakramentu i Eucharystii. Odmawiając przez jakiś czas Różaniec wzbudziło się we mnie pragnienie głębokiego przeżywania i zrozumienia Eucharystii. I tak odmawiając w intencji wynagrodzenia za grzechy kolejny raz odczułam przynaglenie do odmówienia 33-dniowej Nowenny, ale nie wiedziałam jakiej. Po kolejnym odmówieniu Różańca wyjęłam wszystkie  Nowenny jakie miałam w nadziei że tam uzyskam odpowiedź. I tak się stało. Była to Nowenna do Najświętszej Eucharystii. I tak odmawiając Różaniec wynagradzający, a po nim Nowennę jeden z członków mojej rodziny zaczął uczęszczać na Eucharystię i odbył spowiedź po 20 latach. Otrzymałam łaskę Bożego przebaczenia mojej Mamie, odmawiając wraz z nią Różaniec wynagradzający ogarnęła mnie taka miłość do niej, że wzięłam ją w objęcia powtarzając jej, że ją kocham. Do końca życia nie zapomnę tego uczucia i widoku twarzy mojej Mamy, promieniowała taką radością, że nigdy wcześniej takiej jej nie widziałam. I w całej rodzinie zmieniły się nasze wzajemne relacje.

Po skończonej Nowennie Pan przez zaprzyjaźnioną osobę z Małych Rycerzy zaprowadził mnie do Misjonarzy Krwi Chrystusa w Ożarowie Mazowieckim na nocne czuwanie. Podczas czuwania odbywała się Eucharystia, gdy tylko Kapłan rozpoczął Eucharystię, zachęcił, aby każdy z obecnych składał duchowo w kielichu wszystko z czym przybył… Było to dla mnie ogromne przeżycie (…), aby w tym kielichu, (w którym była Krew i za chwilę będzie), móc zanurzyć nasze intencje. I tak również, gdy Kapłan miał podnieść Kielich i Hostię, aby ofiarować Bogu powiedział – to jest najważniejszy moment. Pomyślałam, no dobrze, ale co ja mam teraz zrobić! Szybko wypowiedziałam intencję, aby się później przekonać, że nie  o to chodziło. I to pobudziło we mnie jeszcze bardziej pragnienie przeżywania i zrozumienia Eucharystii. Ale na odpowiedź już długo nie czekałam. Do tego momentu właściwie nie korzystałam z internetu w telefonie, bo nie umiałam. Przypadek, czy Palec Boży, chciałam wykonać telefon, a otworzył mi się internet i pierwsze co zobaczyłam, to Dominik Chmielewski i Eucharystia. Otworzyłam i zaczęłam słuchać, i było to właśnie to, czego potrzebowałam. I to spowodowało całkowitą zmianę podejścia i przeżywania tego ogromnego daru Miłości. Idąc na Eucharystię już wcześniej zastanawiam się za co powinnam Pana przeprosić, kogo pragnę złożyć u Stóp Krzyża i wtedy już zapraszam Aniołów tych osób by wraz ze mną przynieśli ich duchowo.  W drodze do kościoła wraz z tymi Aniołami staram się modlić za te osoby. Po wejściu do kościoła pierwsze kroki kieruję do kaplicy Maryi prosząc Ją o wstawiennictwo, o pomoc w godnym przeżyciu Eucharystii, jak również aby przygotowała moje serce na przyjęcie Swojego Syna dając mi swoją miłość, tęsknotę, pragnienie i aby była wraz ze mną i moim Aniołem Stróżem, abyśmy wspólnie mogli Panu oddać należną chwałę i cześć.

Przed samą Mszą Świętą proszę Ducha Świętego o pomoc, składam u Stóp Krzyża wszystkie osoby, które przynoszę duchowo i zapraszam Anioły prosząc ich o wstawiennictwo, wzbudzam intencję i staram się uwielbiać Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

W czasie Ofiarowania ofiaruję Bogu Ojcu przez Jezusa i wraz z Jego Ofiarą, siebie, tak jak Jezus jestem gotowa umrzeć na Krzyżu za wady, nałogi, złości, pychę  moją i moich najbliższych.

Podczas Przeistoczenia przepraszam Boga za grzechy. W czasie Podniesienia Hostii duchowo podchodzę pod Krzyż Pana Jezusa i wkładam w Jego Rany siebie i osoby które przyniosłam duchowo, oddaje wszystkie zranienia, zniewolenia, nałogi, choroby, przekleństwa i wszystko co jest chore w tych osobach prosząc Jezusa –  TY  DZIAŁAJ.

W czasie Podniesienia Kielicha proszę, aby Krew Jezusa obmywała z grzechów, oczyszczała, uwalniała i przemieniała i pieczętowała wszystkie miejsca na ciele, przez które złe duchy mogłyby wejść, i aby pieczętowała nasze małżeństwa, nasze domy, mieszkania, pojazdy, nasze decyzje, plany itd.

Podczas podnoszenia Kielicha i Hostii, gdy Kapłan ofiaruje Je Bogu Ojcu proszę aby Ojciec zechciał przyjąć moją  ofiarę życia złączoną z Ofiarą Pana Jezusa pragnąc przyjąć wszystkie cierpienia, poniżenia, niesprawiedliwości jakie mnie spotkają, przebaczając tym osobom i ofiarując za ich grzechy i grzechy świata.

Przed przyjęciem Jezusa w Komunii Świętej wzbudzam pragnienie i tęsknotę i proszę również o taką wiarę że będę przyjmować Jezusa, i z takim nastawieniem podchodzę aby Go przyjąć do serca.

Od czasu kiedy zmieniło się moje uczestnictwo we Mszy Świętej miałam doświadczenia:

  • Po przyjęciu Pana Jezusa odczułam ogromną Miłość w sercu, która wypełniała całe moje ciało i po przyjściu do domu przytulałam zdjęcia moich najbliższych ofiarując im Tą Miłość, która wewnątrz mnie rozsadzała.
  • Pewnej niedzieli uczestnicząc we Mszy Świętej zwrócił moją uwagę fakt, że ławki wokół mnie są pełne ludzi, a  w ławce, w której ja siedziałam nikt nie usiadł – tak było przez całą Mszę. Zaczęłam się zastanawiać, dlaczego? I w tym momencie zobaczyłam obok siebie mojego syna ( jego w tym Kościele fizycznie nie było) i wtedy uświadomiłam sobie, że siedzą koło mnie osoby, które duchowo przyniosłam. Również podczas tej Eucharystii zobaczyłam, jak wkładam w ogromne serce Pana Jezusa mojego syna i pozostałe osoby. Było to ogromne przeżycie.  

Jezu dzięki Ci, że dajesz mi doświadczać moc Eucharystii, głębokiego Jej przeżywania.

Bądź Uwielbiony, bądź Pochwalony, bądź Wywyższony Boże w Trójcy Świętej Jedyny.

 mr Łucja z Nowego Sącza

Dla pragnących zasosować te praktyki duchowe jakie są wymienione w w/w swiadectwie, poniżej teksty modlitw praktykowanych przez rycerkę Łucję:

KORONKA DO KRWAWYCH ŁEZ NMP


O Jezu, przybity do krzyża! Padamy do Twoich Stóp i składamy Ci w ofierze Krwawe Łzy Tej, która z największą miłością współbolała z Tobą, towarzysząc Ci na Twej bolesnej drodze krzyżowej. Spraw, o Dobry Mistrzu, abyśmy z miłością pojęli wymowę Krwawych Łez Twojej Najświętszej Matki, a pełniąc Twą świętą Wolę tu na ziemi, stali się godnymi wielbić Cię i czcić przez całą wieczność w Niebie. Amen.

Na dużych paciorkach – zamiast Ojcze nasz:

O Jezu, spójrz na Krwawe Łzy Tej, która umiłowała Cię najmocniej już tu na ziemi

i nadal najgoręcej Cię w Niebie.

Na małych paciorkach – zamiast Zdrowaś Maryjo: (7x)

O Jezu, wysłuchaj prośby nasze – przez Krwawe Łzy Twojej Najświętszej Matki.

Na zakończenie – 3 razy:

O Jezu, spójrz na Krwawe Łzy Tej, która umiłowała Cię najmocniej już tu na ziemi

i nadal najgoręcej miłuje Cię w Niebie.

Modlitwa

O Maryjo, Matko Boleści, Matko Litości, Matko Miłosierdzia! Zjednocz nasze prośby ze swoimi prośbami, aby Twój Boski Syn Jezus, którego wzywamy, wysłuchał nasze wołanie, a przez przyczynę Twoich Matczynych Krwawych Łez, udzielił nam łask, o które Go błagamy i doprowadził nas do szczęścia wiecznego. Amen.

Twoje Krwawe Łzy, o Matko Bolesna, kruszą moc szatana!

O Jezu, zakuty w kajdany, przez Twoją Boską łagodność uchroń świat przed zagładą! Amen.

 

KORONKA DO PŁOMIENIA MIŁOŚCI NIEPOKALANEGO SERCA MARYI

Na cześć pięciu Ran Pana Jezusa żegnamy się pięć razy:

W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Na dużych paciorkach:

Pełne Boleści i Niepokalane Serce Maryi, proś za nami, którzy się do Ciebie uciekamy.

Na małych paciorkach:

Matko ratuj nas, przez Płomień Miłości Twojego Niepokalanego Serca!

Na zakończenie: (3x)

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.

Matko Boża, rozlej na całą ludzkość działanie łaski Twojego Płomienia Miłości teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

 

RÓŻANIEC PRZEPRASZAJĄCY MAJESTAT BOŻY

(Odmawiany na Różańcu z 10 tajemnicami po 13 paciorków)

Pęknięte nad grzesznym światem Przenajświętsze Serce Boże, błagamy Cię, Mocą Świętości Swego Miłosierdzia, błogosław nas nieustannie. W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen x3.

Na dużych paciorkach x1:

Przez Najmiłosierniejsze Serce Jezusa Chrystusa Króla, przepraszamy Cię. Pęknięte nad grzesznym światem Przenajświętsze Serce Boże, za każdy grzech ziemi, mój i mojej rodziny. Za ból cierni Serca Dziewicy Niepokalanej, by ocalić świat, przepraszamy, Przenajświętsze Serce Boże, przepraszamy wraz z wszystkimi pokoleniami ziemi. Za nie poszanowanie Krwawych Łez Dziewicy Niepokalanej, która Swymi Krwawymi Łzami myje świat z grzechu i udręki, przepraszamy z wszystkimi pokoleniami ziemi. Za brak modlitwy, chwałę i czci do Mateńki Bożej Płomienia Miłości, przepraszamy Cię, Przenajświętsze Serce Boże.

Na 13 małych paciorkach x10:

Uwielbiamy Cię, Przenajświętsze Serce Boże wraz z wszystkimi pokoleniami ziemi, przepraszamy za brak czci i wiary do Najświętszego Sakramentu.

Błogosławieństwo

Pęknięte nad grzesznym światem Przenajświętsze Serce Boże, błagamy Cię, Mocą Świętości Świętego Miłosierdzia, błogosław nam nieustannie. (3 razy) W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

Ofiarowanie:

Do Twojego Serca Jezu, Królu Świętości, składamy tę modlitwę, moją niemoc i pokornie błagamy, złóż ją Ojcu Niebieskiemu i wybłagaj Boży pokój dla mnie i świata całego.

Podziękowanie x3 :

Dziękujemy Ci, Pęknięte nad grzesznym światem Przenajświętsze Serce Boże za wszelkie łaski i błogosławieństwa nam i światu udzielane.

Słowa Boże:

Uświęcę każdą duszę, która czcić mnie będzie słowami tej modlitwy. Pragnę, żądam odmawiania jednej dziesiątki tej modlitwy Różańca od kapłana i ludu przed każdą Mszą Świętą. Nakładam odpust na każdą dziesiątkę modlitwy, która będzie gładzić wasze grzechy i uśmierzać grzechowe burze. Ja Bóg Wszechświata, błogosławię Wam moje dzieci Mocą Świętą Mojego Pękniętego Serca byście byli zdrowi, szczęśliwi i mieli siłę grzechowi powiedzieć nie. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

 

NOWENNA DO NAJŚWIĘTSZEJ EUCHARYSTII

Łaski – obietnice

Obiecuję duszy, która czcić mnie będzie w Najświętszej Eucharystii i odmawiać tę nowennę oraz pokrewnym duszom z rodziny i znajomych, a także wszystkim, za których ofiarowana jest ta nowenna, wzrost świętości i pobożności oraz nawrócenie zatwardziałych grzeszników

Obiecuję wzrost powołań kapłańskich i zakonnych, gorliwych dusz powoływanych, które będą pełne miłości i ofiarności – tej prawdziwej, świętej

Obiecuję odnowę duchową duchowieństwa w parafii oraz parafian

Obiecuję, że dzięki tej nowennie będzie pokonany szatan działający na osoby i miejsca, o które prosi w modlitwie odmawiający

Obiecuję, że dzięki tej nowennie będzie mogła być wyproszona zgoda w rodzinach i między osobami, które będą wymienione w intencji

Obiecuję specjalną ochronę na ostatnie dni

Obiecuję łaskę wierności w ostatnich czasach oraz łaskę zachowania siebie bez grzechu ciężkiego do końca!

Obiecuję łaskę rozpoznawania złych duchów działających na miejsca i osoby.

Nowenna składa się z modlitw odmawianych przez dziewięć dni: modlitwy wstępnej, zasadniczej na każdy dzień i modlitw na zakończenie nowenny (tu jest to, co ja podałem) Na koniec dołączam już istniejącą litanię do Najświętszej Eucharystii.

Obowiązkowe są: modlitwa wstępna, zasadnicza oraz litania i jedna z modlitw na zakończenie. Można odmawiać wszystkie, a także te modlitwy, które są zawarte w książeczkach do nabożeństwa. Nowennę do Najświętszej Eucharystii można odmawiać w dwojaki sposób. Pierwszy zasadniczy: co dzień przez dziewięć dni po kolei, drugi: raz w miesiącu w wybranym dniu przez dziewięć miesięcy (najlepiej w pierwszą sobotę miesiąca) – będzie to wtedy tzw. wielka nowenna. Jeżeli cały naród będzie odmawiać tę nowennę, to szybko nastąpią korzystne zmiany na lepsze.

Chcę, aby wszyscy odmawiali tę nowennę, a razem z nią koronkę do Najświętszej Eucharystii, którą można też odmawiać oddzielnie.

Przez tę koronkę będzie można wyprosić sobie i najbliższym wiele łask, a szczególnie łaskę zgody, Miłości Bożej oraz łaskę opieki Bożej przed skutkami pułapek szatana.

Uwaga od mr Łucji: Rycerka Łucja wyjaśnia, że tę 9 -cio dniową nowennę zastosowała na 33 dni odmawiając 3 noweny (3 x 9 dni = 27) plus do 6 dnia z czwartej nowenny (co daje 33 dni).

Nowenna do Najświętszej Eucharystii

Modlitwa wstępna

O, najsłodszy Jezu, Boski Zbawicielu, prawdziwie obecny w tym Najświętszym Sakramencie! Ja nędzny grzesznik przepraszam Ciebie, mojego Zbawiciela i Odkupiciela za wszystkie moje i innych grzechy. Matko Boża, proszę Cię, pomóż mi dobrze odprawić tę nowennę i dozwól, bym mógł/a/ pod Twoją opieką i za Twoim pośrednictwem doskonale wypełniać Wolę Bożą i pokonać szatana działającego na mnie i na bliźnich Panie Jezu, Boski Zbawicielu, bardzo Ciebie kocham/my/ i pragnę/my/ wypełniać tylko Twoją Wolę. Wyrzekam się więc mojej woli i poprzez przeczyste Ręce Najświętszej Matuchny oddaję się Ci na przepadłe na całą wieczność, bezgranicznie i do końca. Niech Twoja Wola będzie moją wolą. Ty i Twoja Najświętsza Mama wiecie czego mi potrzeba. Proszę więc, o udzielenie łaski ………………………………………../ tu wymienia się swoją oraz wspólną intencję/

Proszę Ciebie Panie Jezu wysłuchaj moich próśb i błagań, ale o Panie proszę nie pozostawiaj mnie na pastwę woli szatana i niech się stanie Twoja Wola, nie moja. Nie jak ja, lecz jak Ty chcesz. Dozwól, o Panie, poprzez tę modlitwę – nowennę uzyskać potrzebne łaski do dobrego życia w tych czasach apokaliptycznych, w których żyjemy. Dopomóż, o Panie, abym mógł wytrwać w świętości życia i abym nie popełnił już nigdy grzechu ciężkiego. Daj świętość moim najbliższym i tym, za których Ciebie proszę. Naucz mnie dobrze, gorliwie się modlić. Spraw, bym zawsze oddawał najgłębszą cześć Twej Świętej Obecności w Najświętszym Sakramencie. Proszę Ciebie, o Panie, dla mnie i wszystkich ludzi na całym świecie o łaskę głębokiej czci Najświętszego Sakramentu. Spraw, o Panie, aby wszyscy ludzie przyjmowali Twoje Święte Ciało godnie według Twojej Woli na klęcząco i do ust. Proszę, o Panie, aby ta nowenna przyniosła wiele potrzebnych łask, o które Ciebie Boga Żywego pokornie proszę. Oddal, o Panie przez tę nowennę szatana, który często znieważa Twoją Świętą Obecność w Najświętszym Sakramencie Ołtarza. Proszę Ciebie, o Jezu, o rozwój świętości, Bożej Miłości, głębokiej pokory. Naucz mnie Jezu słuchać Ciebie i wypełniać wszystko, o co poprosisz. Naucz mnie kochać innych prawdziwą Bożą miłością – taką, jaką Ty Sam kochałeś i kochasz nas oraz doskonale wypełniać Wolę Ojca Przedwiecznego tak, jak wypełniasz ją Ty Panie Jezu składam Ci stokrotne dzięki za wszelkie dotąd otrzymane łaski. Amen

Pierwszy dzień nowenny

O, Panie pełen Miłosierdzia, proszę Cię o nawrócenie grzeszników oraz wzrost świętości mojej i bliźnich.

Kochany, słodki Panie Jezu, ja nędzny grzesznik proszę Ciebie, Mojego Zbawiciela i Odkupiciela, o łaskę nawrócenia wszystkich biednych grzeszników. Najświętsze Eucharystyczne Serce mojego Zbawcy i Boga, daj łaskę wzrostu świętości w życiu codziennym. Udziel daru Bożej Miłości i umiłowania nade wszystko Najświętszej Eucharystii. Niech miłość do Twej Świętej Obecności stale kwitnie w moim sercu. Spraw, o Panie Jezu cud, żeby w każdym sercu nastąpił wzrost miłości do Najświętszej Eucharystii, a nade wszystko w sercach Twoich kapłanów, by stali się oni świętymi i bardzo gorliwymi w swojej świętej posłudze, pociągając za sobą do świętości wiele dusz. O, Panie daj mi oraz wszystkim ludziom, a szczególnie młodym dziewczętom i chłopcom łaskę życia w świętej czystości.

Panie Jezu ześlij na wszystkich Ducha Świętego, aby udzielił swych przemożnych łask i darów wraz z owocami oraz wzmocnił we wszystkich cnoty boże, wiarę niezrównaną, nadzieję nieskończoną i nieobłudną miłość Bożą. Daj prawdziwą świętość życia do końca.

Drugi dzień nowenny

Najukochańszy i słodki Panie Jezu, ja nędzny grzesznik pokornie proszę Twój Święty i Wielki Majestat o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Spraw, o Panie, niech w wielu sercach młodych chłopców zamieszka Twój cichy i pokorny głos: „Pójdź za Mną” Powołaj wielu do stanu kapłańskiego, obdarowanych przez Ciebie Duchem Świętym i daj im łaskę, aby byli świętymi kapłanami. Daj też, o Panie, łaskę powołania zakonnego dla wielu młodych chłopców i dziewcząt, tak, aby stali się wzorem cnót życia chrześcijańskiego oraz wzorem zachowania ogromnej pokory, posłuszeństwa Bogu, prawdziwej czystości duszy i ciała oraz życia w duchu świętego ubóstwa. O, słodki Panie Jezu, proszę Ciebie, daj łaskę świętości, prawdziwej miłości oraz roztropnej pokory wszystkim kapłanom świata. Oby każdy z nich mógł postępować w cnocie pokornej pobożności i był niestrudzony w posługiwaniu dla Twojej większej chwały. O Jedyny Zbawco, spraw, aby wszyscy kapłani jak najgodniej sprawowali Najświętszą Ofiarę, godnie piastowali i rozdawali Twoje Święte Ciało. Wszystkim kapłanom, zakonnicom i zakonnikom wlej miłość do Najświętszego Sakramentu i spraw, aby Eucharystia stała się ich głównym źródłem siły duchowej. Naucz kapłanów, dając im siłę przekonywującej argumentacji w nawracaniu – takich słów, które wstrząsną zatwardziałymi duszami. Amen.

Trzeci dzień nowenny

Bądź uwielbiony, mój Panie i Królu. Dziś proszę Cię o odnowienie duchowe w parafii i w moim najbliższym otoczeniu. Proszę Ciebie, najmilszy i słodki Odkupicielu, o świętych kapłanów w mojej parafii. Spraw, o Zbawco, by mój proboszcz stawał się coraz bardziej święty. Pomóż mu dobrze i roztropnie kierować parafią, którą z Twojej Woli prowadzi, dbając o powierzony jego opiece lud Boży oraz mienie. Spraw, o Panie, aby rozpalał on pobożność w parafii i dbał o cześć Pana Jezusa, Matki Bożej i Świętych. Proszę Cię też, o Panie, o świętych wikariuszy, którzy pomagaliby swemu proboszczowi w prowadzeniu ludu Bożego i dobrze nauczali podstaw wiar na kazaniach i katechezach. Spraw, o Jezu, aby młodzi nasi kapłani byli gorliwi w posłudze kapłańskiej i rozwijali swoją duchowość tak, aby w przyszłości stali się dobrymi proboszczami. Niech nie zaprzątają im głowy troski życia codziennego. Spraw więc, aby mogli godnie żyć i w spokoju wypełniać powierzone obowiązki. Proszę Cię Panie, również za organistę, aby wypełniał dobrze swoją funkcję. Dopomóż mu dając talent i łaskę, aby dobrze prowadził śpiew w kościele i świecił przykładem pobożnego życia. O słodki Jezu, proszę Cię za kościelnym. Spraw, by jako święty człowiek dobrze wypełniał swoje obowiązki. Daj, o Panie Jezu, dobrych ministrantów i lektorów, by jako święci stale godnie służyli przy Ołtarzu, będąc dla innych przykładem w życiu codziennym.

Proszę Cię też, o Zbawco za parafian świeckich, by kierowani przez swoich kapłanów kochali Cię coraz bardziej ogarnięci pożerającym Ogniem Miłości Twojego Najświętszego Serca. Spraw, o Panie aby w parafii kwitła przez cały czas prawdziwa świętość życia w miłości, pokoju i pokorze. Amen.

Czwarty dzień nowenny

Proszę Cię, o Panie o wygnanie szatana z osób i miejsc, w których przebywa. Najmilszy, słodki Panie Jezu, wygoń i usuń szatana, który działa na mnie, a także na innych ludzi. Wygoń szatana działającego na………………… /wymienić na kogo/

Proszę, o najdroższy Zbawicielu, abyś przegnał szatana z miejsca, w którym działa, a szczególnie wygoń go z …………… /wymień z którego miejsca/

Pokornie proszę, Panie Jezu, wyślij Swoich świętych Aniołów do wszystkich świątyń i spraw, aby przegnali z nich wszystkich szatanów udaremniając zgubne ich działanie na kogokolwiek. Spraw też, aby nikt więcej nie odważył się znieważać Ciebie w Najświętszym Sakramencie Wygoń szatana z naszych rodzin, zakładów pracy i kraju.

Niech będzie wolne od wpływów demona całe duchowieństwo, przynajmniej w naszej Ojczyźnie. Proszę Ciebie, o Chryste, o wyrzucenie szatana modernizmu z Kościoła. Niech nie działa na nikogo, a przynajmniej na …………….. /wymienić na kogo/   Amen.

Piąty dzień nowenny

Dziś proszę Cię, Panie Jezu, o zgodę w rodzinie i między osobami ……………………. /wymienić jakimi/

Najukochańszy, słodki Zbawicielu, proszę Ciebie o zgodę w mojej całej rodzinie. Spraw, aby odszedł na zawsze szatan niezgody działający na moją rodzinę. Oby zapanowała w niej święta zgoda i wzajemna miłość, a gorliwa cześć do Najświętszego Sakramentu stała się fundamentem jedności. Zagaś, o Panie, wszelkie rodzinne spory i waśnie, zapal wszystkich w rodzinie świętą gorliwością. Proszę Cię, o mój Boże pogódź wszystkie kłócące się osoby, a szczególnie ………………….  /wymień jakie to osoby/

Ześlij Bożego Anioła Pokoju, aby zadziałał i pogodził ich. Spraw, o Panie, niech pokora i zgoda na zawsze zapanuje w ich sercach. Niech nigdy powodem jakiegokolwiek sporu nie będzie Najświętszy Sakrament. Spraw, o Królu Miłosierdzia, niech święta zgoda zapa­nuje we wszystkich ludzkich sercach, a szatan niezgody nigdy do nich nie powróci. Amen.

Szósty dzień nowenny

Proszę Cię, o Dobry Pasterzu, o łaskę specjalnej ochrony na te ostatnie dni Apokalipsy, o ochronę Najświętszego Sakramentu i jego czci. O Królu Chwały, proszę Ciebie, ześlij dodatkowych Aniołów do mojej obrony. Niech Aniołowie pomo­gą osłonić mnie przed oczami szatanów, aby mnie nie widzieli i nie szkodzili w moich dobrych praktykach poboż­ności. Proszę Cię, ześlij odpowiednią liczbę Aniołów do obrony Najświętszego Sakramentu i jego czci. Oby Najświętszy Sakrament zawsze był godnie czczony i nigdy nie znieważany! Spraw to, Władco nieogarniony. Amen.

Siódmy dzień nowenny

W tym dniu, proszę Cię, kochany Królu i Panie, abyś w tych ostatnich czasach udzielił mi oraz wszystkim najbliższym łaski zachowania wierności wobec Ciebie i Twoich posłańców oraz łaski wypełnienia wszystkich Twoich poleceń i rozkazów do końca. O, najmilszy Panie Jezu, ja nędzny grzesznik proszę Ciebie o łaskę – dar wytrwania bez żadnego grzechu ciężkiego do końca życia. Spraw, abym rozwijał świętość w moim życiu. Naucz mnie Swojej ogromnej pokory i miłości. Amen.

Ósmy dzień nowenny

W dniu dzisiejszym proszę Cię Królu Boleści, Niepokalany Baranku o łaskę rozpoznawania złych duchów działających na miejsca, osoby i ludzi. Proszę Ciebie, Boski mój Zbawco, o ten wielki dar, abym wiedział, jaki duch jest w kim. Spraw, abym rozpoznawał złego ducha działającego na drugiego człowieka, aby w ten sposób uniknąć wszelkich podstępów i zasadzek demona. Spraw także, o dobry Jezu, abym mógł rozpoznawać miejsca, na które działa zły duch i naucz mnie pokonywać rozpoznanego szatana. Niech pomocą i siłą w walce z duchami ciemności zawsze będzie Twoja Najświętsza Eucharystyczna Obecność. Proszę, o Panie, abym mógł pokonać szatana dostępnymi mi środkami. Tak, aby w demaskowaniu szatan nie mógł ukryć przede mną swojego podstępu i nigdy nie przezwyciężył zapory Twej Świętej Obecności, Zwycięzco piekła. Amen.

Dziewiąty dzień nowenny

Dziś proszę Ciebie, o najukochańszy Panie Jezu, o Twoje łaski dla mnie i ludzi, za których zanoszę prośby. Kochany, słodki Zbawicielu obecny w Najświętszej Eucharystii, bardzo Cię proszę o wysłuchanie moich próśb, abym był zawsze gorliwy w wierze i miłości do Ciebie, wiekuistego Boga oraz mojego bliźniego. Udziel mi łaski, o którą Ciebie pokornie proszę. Nawróć, o Panie biednych, zatwardziałych grzeszników i spraw, aby skruszeli nawet ci, którzy skamienieli swej zapalczywości. Daj, o Panie nawrócenie cudzołożącym, oszustom, pijakom oraz wszystkim ciężko grzeszącym. Nawróć, o Panie, tych biednych grzeszników, którzy sami nigdy nie podźwigną się z upadku. Spraw, o Chryste aby małżonkowie w mojej parafii i kraju byli sobie wierni oraz dbali o siebie i dzieci, pilnie wychowując ich w głębokiej czci Najświętszego Sakramentu. Sam człowiek nic nie może uczynić, bo jest bezsilny i słaby, osłabiony też atakami szatana – złego ducha. Ty, o Panie tak umiłowałeś ludzi, że poświęciłeś Siebie jako żertwę ofiarną za wszystkie grzechy i wszystkie zniewagi od początku świata po jego ostatni koniec. Wysłuchaj, o Panie wszystkich próśb i błagań, które zanoszę do Ciebie. Amen.

Modlitwy na zakończenie nowenny

Modlitwa (1)

O, dobry i najsłodszy Jezu, oto ja, największy grzesznik – stoję w pokorze przed Twoim Obliczem i proszę Ciebie, Boga Żywego i prawdziwego o wysłuchanie wszystkich próśb jakie w tej nowennie zanoszę. Dziękuję Ci Panie, za wszelkie dobro, za wszelkie dobro, za wszystkie łaski, które kiedykolwiek udzieliłeś mi w Swojej dobroci. Spraw, o Panie, abym był zawsze gorliwy w miłości i w wierze, oraz dbał niestrudzenie teraz i zawsze o cześć Najświętszego Sakramentu. Amen

Modlitwa (2)

Nasz Obrońco, który w Swojej dobroci zechciałeś zostawić Swoje Święte Ciało jako Świętą obecność i nieodzowną pomoc i Królewski Dar, spraw, aby poprzez Twoje Najświętsze Ciało i Twoją Najświętszą Krew mogły być udzielone łaski do obrony nas biednych grzeszników przed zakusami i atakami złych duchów. Proszę Ciebie Jezu o siłę duchową i siłę ciała, na ile to będzie konieczne w mojej działalności poświęconej Tobie i bliźnim. Amen

Modlitwa (3)

O, najmilszy Odkupicielu, cichy Baranku, którego prowadzą na rzeź, naucz mnie cierpliwości w znoszeniu cierpień, które w swojej dobroci zechciałeś na mnie dopuścić. Dziękuję Ci za te drobne krzyżyki, dzięki którym w małym procencie mogę Ci pomóc w zbawieniu dusz. Spraw, o Panie, aby ani jedna dusza nie poszła na zatracenie. a przynajmniej proszę o to, abyś jak najwięcej dusz uratował od wiecznego potępienia. Niech cześć do Najświętszego Sakramentu pomoże uratować jak największą ilość dusz. Amen.

Modlitwa (4)

Matko Bożej Miłości, ukochana Maryjo, proszę Ciebie, pomóż mi uczcić Twojego Boskiego Syna stale obecnego w Najświętszym Sakramencie. Proszę, aby wzrastała w nas taka sama miłość, jaką Ty posiadasz. Naucz nas Matuchno, wierzyć tak, jak Ty wierzyłaś i kochać Twojego Boskiego Syna ogromną, Bożą, nieskończoną Miłością. Naucz nas, Matko, Swojego zawierzenia w wypełnieniu Woli Bożej do końca, abyśmy zawsze mówili: niech się stanie według Twojej

Naucz nas Matuchno, prawdziwej czci i oddania Twemu Boskiemu Synowi obecnemu w Najświętszej Eucharystii. Matko Boża, Panie Jezu Chryste, ja nędzny grzesznik chcę Wam pomóc zbawiać świat przez odbijanie szatanowi dusz, które idą na wieczne potępienie. Mój Mistrzu, chcę być święty. Pomóż mi być wiernym Tobie do końca. Amen

Na zakończenie nowenny przed litanią odmawia się jeden dziesiątek Różańca Świętego i trzy razy Chwała Ojcu jako podziękowanie za już udzielone łaski.

Litania do Przenajświętszego Sakramentu

Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson!

Chryste, usłysz nas, Chryste, wysłuchaj nas!

Ojcze z nieba, Boże – zmiłuj się nad nami

Synu, Odkupicielu świata, Boże – zmiłuj się nad nami

Duchu Święty, Boże – zmiłuj się nad nami

Święta Trójco, Jedyny Boże – zmiłuj się nad nami

Jezu, w Najświętszym Sakramencie jako Bóg i Człowiek obecny – zmiłuj się nad nami

Przedwieczne Słowo Ojca, które stało się Ciałem i zamieszkało między nami – zmiłuj się nad nami

Żywy Chlebie, któryś zstąpił z nieba – zmiłuj się nad nami

Najwyższa Tajemnico Wiary pod osłoną Eucharystii utajona – zmiłuj się nad nami

Owocu Drzewa Życia, tryskający ogniskiem najgorętszej miłości i odżywiający to umierające w niewoli grzechu pokolenie – zmiłuj się nad nami

Światłości, Mocy, Życie i Chwało Kościoła – zmiłuj się nad nami

Hostio święta, czysta, niepokalana, wielkiej chwały najgodniejsza – zmiłuj się nad nami

Nieustająca, niekrwawa Ofiaro Nowego Przymierza – przebłaganie za żywych i umarłych –

Jezu Sakramentalny – Kapłanie i Ofiaro łącznie – zmiłuj się nad nami

Pamiątko cudów Bożych oraz Najświętszej Męki Pańskiej – zmiłuj się nad nami

Najsłodsza Uczto, w której Aniołowie posługują – zmiłuj się nad nami

Chlebie nadprzyrodzony, o odblasku Raju – źródło łask wszelkich – zmiłuj się nad nami

Pokarmie i szczęśliwości wybranych, czystości dziewic, męstwo męczenników, zbawienie błądzących – zmiłuj się nad nami

Skarbie najcenniejszy wspomagający cierpiących i pokutujących – zmiłuj się nad nami

Wiatyku i ratunku w godzinie śmierci – zmiłuj się nad nami

Zadatku chwalebnego zmartwychwstania – zmiłuj się nad nami

Korono i nagrodo wszystkich świętych – zmiłuj się nad nami

Bądź nam miłościw – przepuść nam Panie

Bądź nam miłościw – wysłuchaj nas, Panie

Od niegodnego pożywania Ciała i Krwi Twojej Najświętszej – zachowaj nas, Panie

Od pożądliwości ciała, oczu i pychy żywota – zachowaj nas, Panie

Od lekkomyślności umysłu i wszelkich niebezpieczeństw oraz okazji do grzechu – zachowaj nas, Panie

Od wszelkiej oziębłości ku bliźnim – zachowaj nas, Panie

Od grzechu każdego i śmierci wiecznej – zachowaj nas, Panie

Przez Najświętsze Wcielenie Twoje – wybaw nas Panie

Przez gorzką Mękę i Śmierć Twoją –

Przez nieskończoną Miłość, którą okazałeś ustanawiając Najświętszy Sakrament – wybaw nas Panie

Przez Swoją największą pokorę, z jaką nogi uczniom umywałeś – wybaw nas Panie

Przez pięć Ran Twojego Najświętszego Ciała – wybaw nas Panie

Przez najdroższą Krew Twoją, którą na ołtarzu zostawiłeś – wybaw nas Panie

My grzeszni Ciebie prosimy: wysłuchaj nas Panie!

Abyś w nas wiarę, uszanowanie i nabożeństwo ku Najświętszemu Sakramentowi zawsze utrzymywał i pomnażał – wysłuchaj nas Panie!

Abyś nas przez tę Tajemnicę Najświętszego Sakramentu Miłości z Sobą coraz doskonalej jednoczył i w łasce Swojej zachował – wysłuchaj nas Panie!

Abyś nas od wszelkich błędów, wiarołomstwa, ślepoty serca oraz zasadzek wszystkich nieprzyjaciół uwolnił – wysłuchaj nas Panie!

Abyś nas w godzinę zgonu tym niebieskim pokarmem wzmocnił, udzielając łaski szczęśliwej śmierci – wysłuchaj nas Panie!

Abyś nas na wieczne i chwalebne życie wskrzesił – wysłuchaj nas Panie!

Synu Boży, źródło łaskawości i miłosierdzia: Ciebie prosimy wysłuchaj nas Panie!

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam Panie!

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas Panie!

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami

Ojcze Nasz …….Zdrowaś Maryjo ……..

Módlmy się: Boże, który zostawiłeś nam pamiątkę Swojej Męki w cudownym Sakramencie, błagamy Ciebie, spraw, abyśmy czcząc Najświętsze Tajemnice Ciała i Krwi Twojej przez Twoje Boskie zasługi zapewnili sobie Królestwo Niebieskie. Który z Bogiem Ojcem w jedności Ducha Świętego żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Koronka do Najświętszej Eucharystii

Na wstępie:  1 x Ojcze Nasz…..

                    1 x Zdrowaś Maryjo….

                    Wierzę w Boga…….

                    3 x Chwała Ojcu…..

Na dużych paciorkach:

Pełne miłości i bólu, przeczyste Eucharystyczne Serce Jezusa, ratuj świat w tych czasach Apokalipsy.

Na małych paciorkach:

Najświętsze Eucharystyczne Serce Jezusa, zmiłuj się nad nami

Na zakończenie:

Niech będzie pochwalone Przenajświętsze Eucharystyczne Serce Jezusa Chrystusa Naszego Zbawiciela, Pana i Boga (3 razy)