Różaniec Rodzin

– Modlitwa w rodzinie i w intencji rodzin

Uczestnicząc w diecezjalnej Pielgrzymce Rodzin na Górze Chełmskiej w Koszalinie (Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, poświęcone uroczyście przez św. Jana Pawła II, 1 czerwca 2021) była zachęta przedstawicieli Różańca Rodzin do włączenia się w tą inicjatywę. Skorzystaliśmy z żoną i otrzymaliśmy stosowną informację z załącznikami: Akt Poświęcenia Rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi z harmonogramem odmawiania jednej dziesiątki różańca do końca roku. Zachęcamy do tej inicjatywy jakże potrzebnej dla naszych rodzin i całej rodziny której na imię Polska.

Iwona i Wiesław z Koszalina

Poniżej dzielimy się otrzymaną treścią dla zainteresowanych:

“Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Kochani, z wielką radością przesyłamy Wam harmonogram modlitwy w Różańcu Rodzin (w załączniku) do końca 2021r. Pod koniec każdego roku wysyłamy harmonogram na następne lata.

Prosimy o potwierdzenie odebrania wiadomości.

W załączeniu wysyłamy akt oddania rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi, który jest fundamentem i rozpoczyna Waszą modlitwę w Różańcu Rodzin. Akt poświęcenia odmawiamy w dniu przystąpienia do modlitwy w Różańcu Rodzin.

W każdą środę o godz. 19:30 można łączyć się na wspólnej modlitwie różańcowej na antenie Radia Niepokalanów, którą prowadzą członkowie Różańca Rodzin. Jeśli chcielibyście przyjechać do studia na wspólną modlitwę prosimy o telefon do naszej redakcji. Zapraszamy z całą rodziną 🙂

Uczestnicy Różańca Rodzin są objęci codzienną Mszą Świętą o godz. 6:50 w kaplicy klasztornej w Niepokalanowie.

Więcej informacji na stronie internetowej Różańca Rodzin.

Prosimy także o rozpowszechnienie tej inicjatywy, aby jak najwięcej rodzin mogło poświęcić się Matce Bożej, założyć w domu Rodzinny Wieczernik Modlitwy i każdego dnia trwać na wspólnej modlitwie wraz ze św. Rodziną i Aniołami.


Jako modlitwa o pokój, różaniec był też zawsze modlitwą rodziny i za rodzinę. Niegdyś modlitwa ta była szczególnie droga rodzinom chrześcijańskim i niewątpliwie sprzyjała ich jedności. Należy zadbać, by nie roztrwonić tego cennego dziedzictwa. Trzeba powrócić do modlitwy w rodzinie i do modlitwy za rodziny…
(…)Rodzina, która modli się zjednoczona, zjednoczona pozostaje.

Jan Paweł II, List apostolski Rosarium Virginis Mariae, Rzym 2002, nr 41


Szczęść Boże.
Redakcja Różańca Rodzin

Więcej na: https://niepokalanow.pl/klasztor/informacje/rozaniec-rodzin