Relacja ze spotkania MR MSJ w Kraśniku

W dniu 17 czerwca 2023 r. tj. w święto Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kraśniku przy kościele Miłosierdzia Bożego odbyło się spotkanie modlitewne wspólnoty Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego o zasięgu rejonowym. Przybyli rycerze z 5-ciu parafii kraśnickich oraz z Wólki Batorskiej, Huty Józefów, Polichny, Słodkowa, Wojciechowa, Zarajca, Zdziłowic oraz przybyła Maria Mrózek z Ząbek k. Warszawy, sekretarz zarządu wspólnoty. Byli też ci, którzy nie są rycerzami, ale wspierają wspólnotę i łączą się z nami w modlitwie i pielgrzymkach. Łącznie było ponad 40 osób.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Święta o godz. 12-tej, którą odprawił proboszcz parafii ks. kanonik Wiesław Szewczuk. W kazaniu przypomniał statut wspólnoty. Po Mszy świętej udaliśmy się do kaplicy Matki Bożej gdzie ksiądz proboszcz zawierzył parafię, wspólnotę i wszystkich wiernych Najświętszemu Sercu Maryi.

Następnie przeszliśmy do pomieszczenia naprzeciwko kościoła na herbatę i ciasto, które przynieśli rycerze zarówno miejscowi, jak i przyjezdni.

Po spotkaniu przy herbacie i omówieniu spraw organizacyjnych udaliśmy się do kościoła, gdzie przy wystawionym Najświętszym Sakramencie była prowadzona adoracja Pana Jezusa, oraz uwielbienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, odmówienie Różańca, a w godzinie Miłosierdzia Koronki do Miłosierdzia Bożego.

Mamy nadzieję, że miejscowy ksiądz Proboszcz zwróci się z prośbą do ks. Biskupa o zatwierdzenie naszej wspólnoty, w której jesteśmy od 1995roku, a ksiądz Biskup zatwierdzi istnienie tej wspólnoty. Nadmienię, że wspólnota nasza działa przy kościele Miłosierdzia Bożego w Kraśniku, ale skupia ludzi z wszystkich 5-ciu parafii kraśnickich oraz najbliższych okolic wymienionych powyżej. Modlimy się wspólnie od 31 lat jako grupa modlitewna, a jako wspólnota istniejemy od 28 lat, uczestniczymy zarówno w modlitwach , jak i w życiu miejscowej parafii, a także w rekolekcjach i spotkaniach ogólnopolskich Legionu Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego.

                 mr Cecylia