Relacja rycerki Danuty z Berlina z okazji 200 rocznicy urodzin Sługi Bożego Hermanna Cohena

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Dzielę się moją radością, którą dnia 20.11.2020 przeżywał Berlin.

Tego dnia została odprawiona Msza Święta z okazji 200 rocznicy urodzin Sługi Bożego Hermanna Cohena, karmelity bosego, ojca Augustyna od Najświętszego Sakramentu, który posługiwał w naszym kościele St. Marien am Benitz w Berlinie. Ten drogi naszym sercom człowiek, rodem Żyd, nawrócony przed Najświętszym Sakramentem, otrzymał od nas w prezencie na swoje urodziny Nowennę złożoną z 9 czuwań nocnych przed Najświętszym Sakramentem w intencji jego rychłej beatyfikacji.

Podczas tej uroczystości  zaśpiewano pieśń że Mszy Świętej : “Messe a tre voci”, którą skomponował Sługa Boży, Hermann Cohen w prezencie dla Franciszka Lista pod tytułem ” Sanctus”.  

Hermann Cohen był wielkim muzykiem, kompozytorem i pianistą żyjącym w czasach Chopina. Pobierał on lekcje u Franciszka  Lista. Ten karmelita znał osobiście Św. Bernadetę z Lourdes, gdzie doznał łaski uzdrowienia że swojej ślepoty. To uzdrowienie jest jednym z pierwszych uzdrowień opisanych w Lourdes.

Za swego  przyjaciela miał czcigodnego księdza Jana Marię Vianney`a z Ars.

Mszę Świętą ku jego czci koncelebrował drogi nam biskup pomocniczy Berlina dr. Matthias Heinrich.

Bogu niech będzie  chwała i dziękczynienie za wszelkie  laski, którymi nas obdarza, a w sposób szczególny że te piękną Mszę Świętą w 200 rocznice urodzin tego czcigodnego karmelity.

Dnia 20.01.21 obchodzić będziemy u nas 150 rocznicę jego śmierci o. Augustyna od Najświętszego Sakramentu, na co już z niecierpliwością czekamy.

Pozdrawiam serdecznie mr Danuta