REKOLEKCJE ZIMOWE W BĄBLINIE, 20-23.01.2021

Uczta duchowa 3 dobowa od 15.00 w czwartek, 20 stycznia do obiadu w niedzielę, 23 stycznia 2022 r. w ośrodku Misjonarzy Świętej Rodziny w Bąblinie /Bąblin – 8-9 km od dworca PKP Oborniki Wlkp. Miasto. Oborniki Wlkp. są 25 km na północ od Poznania/

“SZKOLENIE” poprowadził ks. dr Michał Jerzy Dłutowski, pustelnik, kapłan archidiecezji warszawskiej

Nim zaczęły się rekolekcje – trwały modlitwy i zostały ofiarowane 3 Msze św. oraz 1 msza św. odprawiona przez ks. Piotra – rektora MSF na rozpoczęcie uczty duchowej w czwartek, 20.01.2022 roku o 16.30 w koncelebrze z ks. Michałem w intencji jak niżej:


O błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla organizatorów, uczestników,
gospodarzy miejsca i prowadzącego rekolekcje za przyczyną św. Rodziny.


Po raz pierwszy zostały zorganizowane rekolekcje dla małych rycerzy w pięknie położonym nad Wartą Domu Rekolekcyjnym Misjonarzy Świętej Rodziny (MSF) w Bąblinie (Wielkopolska, ok. 30 km na północ od Poznania).
Rekolekcje poprowadził nieplanowany rekolekcjonista ks. dr Michał Dłutowski, pustelnik z Nowej Osuchowej (prezentacja tego duchownego poniżej – tuż za programem rekolekcji) w miejsce planowanego ks. Waltera Rachwalika, który na 2 tygodnie przed ucztą duchową zrezygnował z prowadzenia tej uczty duchowej.
Na zaplanowanych 62 uczestników przyjechało 53 osoby: z Bełchatowa (12), Buka (3), Chodzieży (4), Gniezna (1), Jastrzębia Zdroju (3), Józefosławia (2) Rybnika (1), Koszalina (8), Nowej Osuchowej (1), Piaseczna (2), Poznania (5), Sławniowa (2), Sianowa (1), Trzcianki (3), Warszawy (4) i z Wrocławia (2). Nie mogło dojechać 10 osób z różnych przyczyn (przede wszystkim zdrowotnych: z Bełchatowa (4) z Krakowa (3), ze Szczecina (3) z Kielc (3) z Wrocławia (1).
Temat wiodacy to: Boże Miłosierdzie ratunkiem dla Rodzin.

Rekolekcje upłynęły w duchu pogłębionej modlitwy, pokuty, wynagrodzenia, wiary i czci wobec Króla Miłosierdzia i intronizacji, wobec sacrum Najświętszej Ofiary, patriotyzmu, troski o rodzinę: uświęcenie i zbawienie bliskich oraz dbanie o zdrowie duszy i ciała pozwoliły wszystkim uczestnikom zakosztować dobra, prawdy i piękna udzielanego przez Stwórcę, ale przede wszystkim pokoju ducha i radości Bożej na dalsze drogi życia.
W czasie rekolekcji w szeregi Legionu wstąpiły 4 osoby deklarujące gotowość wypełniania powinności, jako mali rycerze: 1 z Warszawy i 3 z Trzcianki. Natomiast zgłoszenia na kandydatów złożyły 3 osoby z Bełchatowa i 1 z Buka.
Ks. Dłutowski dzielił się swoim świadectwem wiary i ofiary, doświadczeniem przez odważne klarowne słowo, posługę w sakramencie pokuty i pojednania i właściwe „szkolenie,” i zaangażowanie przygotował obecnych do zadań w miejscu naszego życia i działania zachęcając do tworzenia rodzinnych – Domowych Ognisk Miłosierdzia – DOM*, włączenia się w modlitwę Rodzin Miłosierdzia Bożego.