REKOLEKCJE (26-28.05.2023 r.) i ZJAZD (28/29.05.2023 r.) LEGIONU w CZĘSTOCHOWIE

PLAN REKOLEKCJI i ZJAZDU LEGIONU MAŁYCH RYCERZY

MIŁOSIERNEGO SERCA JEZUSOWEGO w Częstochowie, 26 – 28 maja 2023 

w ramach XVIII Pielgrzymki Zawierzenia Legionu Matce Bożej na Jasnej Górze

Rekolekcje poprowadzi: ks. Tomasz Pirszel

z nauką i posługą modlitwy, spowiedzi, rozmów duchowych

Temat: OTWARCIE SERC

Piątek, 26.V.2023

► od ok. 12:00 – Zakwaterowanie – Recepcja

15:00Droga Krzyżowa oraz ZawierzenieKoronka do Bożego Miłosierdzia

– Zawierzenie Rekolekcji Duchowi Świętemu – ks. Krzysztof (KAPLICA)

16:00Msza św. z I nauką rekolekcyjną – ks. Krzysztof (KAPLICA) w intencjach uczestników rekol.

17:30 – kolacja (JADALNIA)

18:30 – II nauka rekolekcyjna –  (KAPLICA)

21:00 – Apel Jasnogórski (Kaplica Cudownego Obrazu na Jasnej Górze)

22:30 -6:30 – Modlitwy o uzdrowienie, uwolnienie i NOCNA ADORACJA Króla Miłosierdzia w Najśw. Sakramencie do rana; (KAPLICA domu rekolekcyjnego adoracja w ciszy wg grafiku (zgł. pokojami)

Możliwa posługa SPOWIEDZI (Konfesjonał i Rozmównica).

Sobota, 27.V.2023

6:30 – Modlitwy poranne – osobiste

7:00Msza św. (intencje zbiorowe) z III nauką rekolekcyjną

8:00 – Śniadanie

9:30 – Różaniec cz. I – Radosna, wspólny

10:00 – IV Nauka rekolekcyjna w kaplicy

–  po nauce możliwość spowiedzi, rozmowy z ks. Tomaszem

– czas do dyspozycji osobistej – Różaniec cz. II – Światła

12:00 – Anioł Pański, Różaniec cz. IV– Chwalebna,

13:00 – Obiad  – do 15:00 – możliwość spowiedzi, rozmowy z ks. Tomaszem

15:00 – Droga Krzyżowa oraz ZawierzenieKoronka do Bożego Miłosierdzia

16:30 – V Nauka rekolekcyjna w kaplicy

17:30 – kolacja (JADALNIA)

18:30 – VI nauka rekolekcyjna –  (KAPLICA)

– możliwość spowiedzi, rozmowy z ks. Tomasz

20:00 – VII nauka rekolekcyjna –  (KAPLICA)

21:00 – Apel Jasnogórski (kaplica Cudownego Obrazu na Jasnej Górze)

Niedziela, 28.V.2023

6:30 – Modlitwy poranne – osobiste

7:00 – Msza św. (intencje zbiorowe) z homilią

8:00 – Śniadanie

9:30 – VIII nauka rekolekcyjna – podsumowanie i rozesłanie

12:00 – Anioł Pański

12:15 – obiad i udanie się na doroczny zjazd Legionu MRMSJ czyli na…

XVIII Pielgrzymka Zawierzenia Matce Bożej Legionu

14:00 –  Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich w ramach XVII Pielgrzymki Zawierzenia Matce Bożej Legionu Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego – ks. Lesław, opiekun zjazdu.

15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwo na zakończenie Drogi Krzyżowej

15:30Msza św. w Kaplicy Cud. Obr. dla chętnych pielgrzymów przybywających na nocne czuwanie

17:00 – Spotkanie formacyjne z wprowadzeniem ks. Lesława i konferencją ks. gościa i dla uczestników XVIII Pielgrzymki Zawierzenia Matce Bożej Legionu MRMSJ w Auli Różańcowej

21:00Apel Jasnogórski (kaplica Cudownego Obrazu na Jasnej Górze)

21:30 – Wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitewne czuwanie Legionu MRMSJ

23:30 – Zakończenie pierwszej części czuwania wdzięcznym Magnificat

24:00 – Msza św. z homilią, Ks. Lesław

1:00 – dalszy ciąg czuwania

3:40 – Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i Te Deum

Ok. 4:00 – Zakończenie XVIII Pielgrzymki Zawierzenia Matce Bożej Legionu Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego

UWAGA:

1. Na rekolekcje przyjeżdżamy po spowiedzi – to bardzo ważne – z uwagi na stan łaski uświęcającej; (to zapora i ograniczone pole działania wroga dusz ludzkich).

2. Dla zainteresowanych spowiedź poza ks. rekolekcjonistą możliwa w kaplicy pokutnej na Jasnej Górze.

3. Zabieramy ze sobą Śpiewniczki Małego Rycerza.

4. Prośba do wszystkich rycerzy, uczestników rekolekcji i XVIII Pielgrzymki Zawierzenia Legionu MRMSJ w o wsparcie duchowe (modlitwą, postem, ofiarą z cierpienia i trudów) tej 3 dobowej uczty duchowej.

4. Plan może ulec zmianie – Duch Święty ma prawo dokonywać korekty w niniejszym programie rekolekcji w osobie Księdza rekolekcjonisty i organizatorów.

5. W łączności z Nowenną Mszy św. przed rekolekcjami (od 16-25.05.2023) odprawianym przez ks. Krzysztofa, organizatorzy zalecają, aby każdy uczestnik rzeczywisty [i duchowy], pragnący skorzystać z owoców tej uczty duchowej odprawił w swoim zakresie nowennę do Ducha Świętego, jako dar i wkład w tę ucztę. Rekolekcje będą  z modlitwami o uwolnienie i uzdrowienie.

Organizatorzy:

Prezes Zarządu Legionu MRMSJ, Wiesław Kaźmierczak, kom. 668 093 700

Sekretarz Zarządu, Maria Mrózek kom. 664 035 180 –zapisy i informacje szczegółowe

Miejsce rekolekcji:

Dom Św. Kaspra – Misjonarzy Krwi Chrystusa

Częstochowa ul. Edwarda Mąkoszy 1 (ok 1000 m od Jasnej Góry)

OFIAROWANIE ADORACJI – CZUWANIA MODLITEWNEGO – 28.05.2023

Pod Twoją obronę uciekamy się święta Boża Rodzicielko – słowami tej modlitwy uczestnicy dzisiejszego czuwania obecni tu w swoich przedstawicielach i w łączności duchowej (i przez internet) z wszystkimi pozostałymi członkami wspólnoty pragną kolejny – XVIII raz zawierzyć Tobie Maryjo, Matko Kościoła i Królowo Polski dzieło Jezusa Króla Miłosierdzia (i Polski) – Legion Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego.

– Czynimy to zawierzenie tu na Jasnej Górze w obecności Twego Syna – Króla Miłosierdzia, Króla Narodów i Polski

– Dziękujemy Tobie, Boże Ojcze za dar tego co rocznego modlitewnego zgromadzenia; za to, że możemy dzisiejszej nocy przepraszać, wynagradzać, błagać, dziękować i wielbić w Duchu Świętym przez Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi i Przeczyste Serce Św. Józefa,wraz z wszystkim naszymi Patronami, Aniołami Stróżami, duszami zbawionymi także z wszystkimi zmarłymi rycerzami.

– Uwielbiony bądź Duchu Boży w zanoszonych modlitwach wszystkich członków Legionu: w żywych i w zmarłych. W założycielce Legionu śp. Zofii Grochowskiej a także w duszach zmarłych…Legionistów.

– Uwielbiony bądź Duchu Święty we wszystkich rycerzach chorych i  wszystkich innych borykających się z nie najlepszą kondycją fizyczną i zdrowotną z wielu miejscowości w kraju i zagranicy.

– Polecamy kandydatów na rycerzy i tych którzy dzisiaj dokonają uroczystego wstąpienia w szeregi Legionu MRMSJ.

– Bądż uwielbiony Duchu Święty w Pasterzach Kościołów lokalnych, Proboszczach i parafiach, w których są i działają Mali Rycerze a także ich asystentów – opiekunów duchowych. Bądż uwielbiony Duchu Święty Boże w kapelanie Legionu o. Aleksandrze Jacyniaku, w naszym asystencie ks. Lesławie Krzyżaka i we wszystkich innych kapłanach postawionych na naszej drodze życia szczególnie: w ks. Tadeuszu Bachorze, ks. Tomaszu Pirszelu, ks. Zbigniewa Lesiczko, ks. Jacku Skowrońskim, ks. Macieju Bagdzińskim, ks. Marku Mierzyńskim, ks. Zenonie Wachowiczu, ks. Krzysztofie Jakubowskim, ks. Krzysztofie Cyranie, ks. Krzysztofie Barcickim, ks. Sebastianie Kępie, ks. Dariuszu Dąbrowskim, o. Józefie Kaźmierczaku (ofm), ks. Emilianie Siglu, ks. Ludwiku Musiale, ks. Michale Dłutowskim, ks. Stanisławie Winiarskim, ks. Ireneuszu Krużelu, ks. Wiesławie Krupińskim, ks. Mirosławie Jankowskim, ks. Rajmundzie Guziku,   i wielu innych kapłanach posługującym Legionowi MRMSJw tym w duszach zmarłych w: Śp. o. Zdzisławie Pałubickim, śp.  o. Sylwestrze Haśniku, Śp. ks. Janie Steckiewiczu, Śp. ks. Lechu Stasiewskim, Śp. Ks. Andrzeju Smołce.

– Uwielbiony bądź Duchu Święty w Kapłańskim Ruchu Maryjnym w Polsce, by odrodzony w Twoim Duchu był opoką dla wszystkich kapłanów – umiłowanych Synów Matki Bożej. 

Uwielbiony bądź Duchu Ojca i Syna we wszystkich wspierających to dzieło maryjne.

– Bądź uwielbiona Trójco Święta w zwiększonej aktywności i obecności wiernych adoracji codziennej N.S. w naszych parafiach, miejscowościach, diecezjach i całej Polsce, i w duszach adorujących codziennie Najświętszy Sakrament wynagradzając za krzywdy wyrządzone Panu Jezusowi w N.S. aby Polska została uratowana przez Najświętszy Sakrament jak to zwiastował papież Pius IX.

Uwielbiony bądź Duchu Święty w NMP Matce Kościoła we wszystkich jej synach i dzieciach.

– Dziękujemy za wszystkie ruchy, stowarzyszenia i osoby zaangażowane w obronę życia poczętego. Jednocześnie przepraszamy za dopuszczanie mordowania dzieci poczętych w majestacie prawa stanowionego. Prosimy o pomoc i interwencje Nieba w tej jakże priorytetowej kwestii jaka jest obrona i ochrona życia poczętego – dar Boga Stworzyciela oraz o opamiętanie, nawrócenie i pokutę dla zwolenników aborcji. Amen.

– Bądź uwielbiony Królu Miłosierdzia we wszystkich intencjach zanoszonych przez Legionu, Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego, zgodnych z wolą Bożą a szczególnie: by Maryja była bardziej znana i miłowana, by jej wezwanie z Fatimy poznała i wypełniła Polska, Kościół i cały świat.

– Uwielbiony bądź Duchu Święty w intencjach, które w swoim Niepokalanym Sercu nosi Matka Kościoła.

– Uwielbiony bądź Duchu Ojca i Syna w rychłym tryumfie Niepokalanego Serca Maryi, w Jej zwycięstwie nad szatanem w duszach ludzkich, w Polsce i na całym świecie za przyczyną św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała i ich legionów.

– Uwielbiony bądź Duchu Boży w odważnym głoszeniu nauki Chrystusowej, w męstwie i mądrości w rozeznawaniu Woli Bożej, w prawdzie i w duchu nauki Chrystusowej, w gorliwości apostolskiej i świętości we wszystkich biskupach i kapłanach, a szczególnie w Episkopacie Polskim oraz w przyjęciu i pełnieniu planów Bożych wobec Polski i Kościoła.

– Bądź uwielbiony Duch Boży w narodzie i państwie Polskim, w prezydencie, w rządzie i całym episkopacie w przyjęciu Jezusa Chrystusa Króla Miłosierdzia za swego Króla i Pana przez Intronizację.

– Uwielbiony bądź Królu Narodów w spełnieniu oczekiwań NMP Pani Wszystkich Narodów oraz w uznaniu święta Boga Ojca całej ludzkości w Kościele Rzymsko-Katolickim mocą Ducha Świętego i całego Dworu Niebieskiego.

Uwielbiony bądź Duchu Święty we wszystkich rodakakach zatroskanych o sprawy Kościoła, Polski i Rodzin.

– Uwielbiony bądź Królu Miłosierdzia i Polski we wszystkich Polakach w duchu pojednania, zgody, pokuty, przebłagania i wynagrodzenia za grzechy narodu polskiego.

Uwielbiony bądź Duchu Boży w posłaniu Polsce PROROKA i Bożych Mężów na miarę tych trudnych czasów, aby mądrość i światło Ducha Świętego umacniały Naród Polski w prawie i w duchu nauki Chrystusowej mocą wstawienniczą Dworu Niebieskiego, modlitw i ofiar zatroskanych o Ojczyznę i  Kościół… (int. Anioła Stróża Polski)

– Uwielbiony bądź Boże Ojcze we wszystkich rodzinach, aby były Bogiem silne i w całej ludzkości, aby poznała i doświadczyła Twoją nieskończoną miłość i miłosierdzie oraz z ufnością zwróciła się do Ciebie wielbiąc i dziękując za otrzymane łaski oraz wynagradzając za liczne grzechy wszystkich narodów. Szczególnie zaś błagamy:

Uwielbiony bądź w uzdrowieniu relacji pokoleniowych między żywymi i zmarłymi w rodzinach oraz oddalenie wszelkiego rodzaju zła również dla tych którzy polecają się modlitwie naszej i Małych Rycerzy.

Uwielbiony bądź w przeproszeniu żyjących w imieniu przodków, w wybaczeniu im i uproszeniu dla nich Miłosierdzia Bożego.

– Uwielbiony bądź w wiarze naszych dzieci, współmałżonkach, rodzinach obojga  stron, w sąsiadach, w znajomych i we wszystkich naszych rodakach w kraju i na świecie.

– Uwielbiony bądź Ducha Święty w Radiu Maryja, w TV Trwam, w Naszym Dzienniku i we wszystkich mediach katolickich.

Uwielbiony bądź Duchu Święty we wszystkich mediach w obiektywnym, prawdziwym świetle przedstawianiu informacji i kreowaniu dobrych wartości a także o w opamiętaniu i upokorzeniu właścicieli i przedstawicieli mediów będących na usługach szatana-diabła.

– Bądź uwielbiony Duchu Boży w dopełnieniu kanonizacji Bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki, bł. ks. Michała Sopoćki. T

akże uwielbiony bądź przyspieszonej beatyfikacji sł. B. kard. Augusta Hlonda, sł. B. Wandy Malczewskiej, sł. B. Rozalii Celakówny, sł. B. s. Marii od Krzyża Morawskiej. Uwielbiona bądź Trójco Święta w procesie beatyfikacyjnym Luizy Piccaretty, Marty Robin, s. Zofii Grochowskiej i innych kandydatów na ołtarze, aby ich przykład świętości był uwielbieniem chwały Bożej i wzorem i motywacją do naśladowania dla wiernych.

– Niech będzie uwielbione Boże Miłosierdzie w konających i duszach czyśćcowych szczególnie duszach pobożnych i wiernych Chrystusowi.

– Uwielbiony bądź Duchu Miłosierdzia w opamiętaniu i nawróceniu Rosji oraz we wszystkich wrogach Boga, Kościoła i Polski, w tym w zatwardziałych grzesznikach; w zniszczeniu sideł, planów i wszelkich dzieł szatana mocą Matki Bożej Niepokalanej – Pani Wszystkich Narodów.

– Uwielbiony bądź Duchu Święty w dzieciach i młodzieży szczególnie duchowo i fizycznie zaniedbanej, krzywdzonej, zagubionej, gorszonej oraz demoralizowanej i zniewolonej w uwolnieniu z mocy zła, w nawróceniu, w wiarze, w umocnieniu, w uświęceniu i wytrwaniu w dobrym mocą wstawienniczą Dworu Niebieskiego.

– Uwielbiony bądź Duch Świętyw niesionej pomocy Aniołów i interwencjach Bożych wobec wrogów Boga i Kościoła w tym masonerii – by udaremnione zostały plany, sidła i wszelkie działania sił ciemności wobec dzieci Bożych. Dziękujemy za już widoczną Bożą pomoc, w tryumfie Niepokalanego Serca Maryi. Amen.

– Boże w Trójcy Świętej Jedyny za przyczyną Królowej Aniołów i Polski, św. Michała Archanioła i wszystkich Chórów Anielskich, Patronów naszych, Kościoła, Ojczyzny, Legionu Małych Rycerzy w tym tych, których liturgia Kościoła wspomina w tym miesiącu – bądź uwielbiony w ubieganiu i niszczeniu wszelkich planów, sideł i dzieł szatana i innych złych duchów i ludzi wobec Kościoła Rzymsko – Katolickiego, Polski–Ojczyzny naszej i całego świata, a także w Bożej pomocy zniewolonym, opętanym i wszystkim tym, którzy potrzebują i proszą o potrzebne łaski z uwolnienia wszelkich nałogów, zniewolenia i opętania. Amen.

– Dziękujemy Ci Boże Ojcze za wszystkie dotychczas wysłuchane modlitwy, otrzymane łaski i błogosławieństwa szczególnie udzielone Światu, Europie, Polsce, Kościołowi, naszym rodzinom, grupom modlitewnym. Jednocześnie polecamy wszystkie intencje skryte w naszych sercach…..szczególnie o wytrwanie do końca: w wierze, miłości i ufności przy miłosiernym Sercu Jezusa Chrystusa ­– Królu Miłosierdzia dla duchowieństwa, katolików, chrześcijan i wszystkich dzieci Boga Ojca przez Niepokalane Serce Maryi, za przyczyną św. Aniołów Stróżów i Wszystkich Świętych i dusz zbawionych …łącząc je z tymi wyżej wymienionymi oraz z intencjami Matki Bożej Niepokalanej, aby je zaniosła przed Twój tron mocą ofiary i Krwi Jezusa Chrystusa Pana Naszego. Amen.

– Kończąc tę litanię błagań, przyjmij Boże Ojcze nasze pragnienie połączone z Twoją łaską – szczerego przeproszenia, przebaczenia naszym winowajcom zmarłym i żywym, naszym nieprzyjaciołom i wrogom. Przebaczamy duszom naszych przodków i prosimy o Twoje Ojcze wybaczenie i Miłosierdzie dla Nich jak również przebacz nam tu dzisiaj zebranym krzywdy wyrządzone naszym bliźnim.

Przebacz Panie, przebacz ludowi Twojemu a nie bądź na nas zagniewany na wieki. Amen.

– O wsparcie naszych modlitw przebłagalnych, wynagradzających, błagalnych i dziękczynnych oraz uwielbienia, prosimy Królową Nieba i Ziemi, Wszystkie Chóry Anielskie, Wszystkich Świętych Pańskich, dusze zbawione w łączności ze wszystkimi modlitwami dusz sprawiedliwych na ziemi szczególnie z modlitwami i ofiarą wszystkich Mszy św. w intencjach znanych Panu Bogu.

– Niech będzie Bóg uwielbiony za wspólne, szczęśliwe, owocne przeżywanie tych świętych dni przy udziale wspaniałych Bożych Synów Kapłanów. Niech te dni czuwania, modlitwy i ofiary przyczynią się do nieustannego Zstępowania Ducha Świętego za przyczyną Aniołów i Świętych Patronów w trwającym Roku Darów Ducha Świętego. Amen. Króluj nam Chryste!

Mali Rycerze Miłosiernego Serca Jezusowego i Czciciele Miłosierdzia Bożego