Powołanie Godziny Świętej  w Kielcach

Powołanie Godziny Świętej  w Kielcach

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Pan Bóg mnie obdarzył wielką łaską codziennej, wspólnej modliwy małżeńskiej od dnia ślubu. Zawsze pragnęłam Boga takim, jakim jest na prawdę. I tak, kiedy pojawiły się pierwsze nagrania godzin Męki Pana Jezusa na kanale ,,Ku Bogu” (Youtube) zaczęłam ich słuchać. Zmotywowały mnie one do poszukania dalszych informacji na temat Luizy Piccarrety, jej życia i spuścizny z Nieba dla tej Małej Córeczki Woli Bożej. Byłam zafascynowana przede wszystkim książką „Dziewica Maryja w Królestwie woli Bożej” jak i „24 godziny Męki Pana Jezusa” . Obie pozycje stały się dla mnie nauczycielkami na drodze wzrostu duchowego w moim małżeństwie i w otoczeniu.  Podjęliśmy z mężem 33 dniowe indywidualne rekolekcje „Zawierzenia”  i  8 grudnia 2017 r. staliśmy się Niewolnikami Maryi .  Zasłuchałam się w „24 godziny Męki Pana” spisane przez Luizę i rozważałam w sercu. Prawie codziennie odsłuchiwałam rozważania.

Wreszcie wydrukowałam obie pozycje i postanowiłam przeżyć w osamotnieniu, w ciszy klasztornych murów „24 Godziny Męki Pana Jezusa”. W tym celu wyjechałam na św. Krzyż do OO. Oblatów i, z Bożą pomocą w bardzo zimnym czasie, rozważałam nieustannie mękę Pana Jezusa u stóp relikwii Drzewa Krzyża Świętego na św. Krzyżu przez 5 dni. Tak przygotowałam się do świąt Wielkanocnych. 

Po Wielkanocy razem z koleżanką postanowiłyśmy odprawiać godzinę Męki PJ w każdy czwartek u mnie w domu. Zaprosiliśmy do tej inicjatywy osoby, które codziennie uczestniczyły we Mszy św. w parafii. Tak odprawiłyśmy 24 godziny Męki Pana Jezusa w gronie 5 czasami 6 czy 7 osób. Owocem tych chwil z cierpiącym Jezusem były gazetki ewangelizacyjne „Cichy Przyjaciel”. Z pomocą ks. Proboszcza L. Struzika zaczęliśmy dostarczać gazetki do innych parafii, aż za sugestią księży złożyliśmy prośbę do Kurii na ręce Ks. Bp. Ordynariusza Jana Piotrowskiego o wsparcie naszej działalności ewangelizacyjnej. Ks. Bp przychylił się do naszej prośby i 20 września 2019r. otrzymaliśmy dekret, zezwalający na naszą działalność i z radością pobłogosławił nam.  Mianował asystenta kościelnego dla czasopisma „Cichy Przyjaciel”.

Wokół naszej działalności zaczęły pojawiać się nowe osoby, które chciały się angażować.

Doświadczenie odprawianej godziny Świętej w domu wzbudziły pragnienia adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zrodziła się myśl by wprowadzić Godzinę świętą, rozważając Mękę Pana Jezusa przed Najświętszym Sakramentem.  Na tą propozycję zgodził się Ksiądz asystent i rozpoczęliśmy przygotowania, by jak najlepiej doświadczyć atmosfery, uczuć i emocji towarzyszących Jezusowi i Jego Matce Maryi w cierpieniu zbawczym.

Pierwszą godzinę wprowadziliśmy w czwartek po niedzieli Miłosierdzia 23 kwietnia, co zbiegło się z dniem urodzin Luizy Piccarrety. Był to również dzień urodzin Ks. asystenta. Tę sytuację odczytaliśmy z wielkim zaskoczeniem jako potwierdzenie słusznej drogi naszej działalności ewangelizacyjnej.

Pandemia pomogła przedsięwzięciu, gdyż godzina 21.00 (tak ustaliliśmy) była dobrą porą, aby wybrać się do Kościoła w czasie obostrzeń sanitarnych.  Ludzie przychodzili i mimo trudności stali na zewnątrz Kościoła. Adoracja z rozważaniami kończyła się przyjęciem Pana Jezusa w Komunii Św. (był to czas pandemii). Rozważania były przygotowywane sukcesywnie na każdą adorację a potem proponowaliśmy innym parafiom. Aby nie wzbudzać wątpliwości do rozważań wszystkie scenariusze zostały zatwierdzone przez Kurię i przygotowane do druku.

W Diecezji Kieleckiej została wprowadzona Godzina święta jak dotąd w 11 parafiach i jest kontynuowana. Wszelkie działania były pod opieką kierownika duchowego.

Rozważanie Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa zawsze było i jest, w moim przekonaniu szczególną modlitwą. Wierzyłam, że moje trwanie w cierpieniu Jezusa Chrystusa naszego Zbawiciela jest szczytem miłości mojej do Jezusa.

Celem naszej działalności ewangelizacyjnej jest przypomnienie wiernym o wielkiej Miłości Boga Ojca i Jego zbawczym dziele dla nas.