Odeszły dwie rycerki: z Kraśnika i Pelplina

W dniu 2 czerwca 2022 r. zmarła rycerka z Kraśnika Teresa Piątek w wieku 84 lat. Do małych rycerzy wpisała się w 2002 r.dyplomik posiadała. Modliła się w  naszej wspólnocie oraz we wspólnocie Krwi Chrystusa. Dokąd nie miała poważnych problemów ze wzrokiem czytała Głos Małego Rycerza. Jej pogrzeb odbył się w kościele Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku. Pokój jej duszy.

Informację o jej śmierci dopiero otrzymałam, dlatego dopiero teraz informuję. mr Cecylia Dudek

W niedzielę 28 sierpnia 2022 roku w wieku 68 lat odeszła nagle do Domu Ojca śp. Urszula Jolanta Stankiewicz z grupy modlitewnej MRMSJ z diecezji pelplińskiej. Wstąpiła do Legionu MRMSJ w dniu 22.10.2011 roku. Nr Dyplomika 232. Była osobą głębokiej wiary i ufności w pomoc Bożą i Matki Najświętszej. Podejmowała liczne inicjatywy modlitewne posty oraz modlitwę nocną. Dużo trudziła się dla Jezusa i Maryi zachęcając też do odprawiania nabożeństwa pięciu sobót miesiąca wynagradzających za obelgi i bluźnierstwa przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. Pamiętała o modlitwach za kapłanów, grzeszników, zmarłych i dzieci nienarodzone oraz wszelkie inicjatywy MRMSJ.
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci na wieki wieków.
Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywa w pokoju wiecznym Amen.
Bożena Karzyńska Gniew

All-focus

DROGA  JOLCIU

            Odeszłaś tak nagle, niespodziewanie do Domu Naszego Ojca, który ma mieszkań wiele dla nas przygotowanych. Dziś pragniemy podziękować Ci za Twoje życie pełne ufnej wiary, troski, miłości do najbliższych, oddania dla przyjaciół i wspólnoty Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego. Umiłowałaś modlitwę, poświęcałaś jej wiele serca i osobistego czasu, nawet nocny odpoczynek. Modliłaś się za najbliższych, za kapłanów, biskupów, kościół święty, rodziny, za oddalonych od sakramentów świętych, za grzeszników. W święto intronizacji Chrystusa Króla włączyłaś się w modlitwę do Apostolatu Ratunku dla Konających przy Bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach oraz odmawiałaś Koronkę do Miłosierdzia Bożego dla potrzebujących modlitw oraz za  grzeszników. Podejmowałaś różne inicjatywy modlitewne, nowenny, koronki  oraz ofiarowałaś siebie w licznych postach. Jeden wieczór w tygodniu poświęcałaś modlitwie w intencji miłości i jedności w rodzinach a także w intencji kapłanów, osób konsekrowanych w tzw. Domu Modlitwy Świętego Charbela. Często adorowałaś Jezusa w modlitwie nocnej.   Wierzyłaś, że Miłosierdzie Boże i Niepokalane Serce Maryi ocala nas i prowadzi na drogę zbawienia. Wiedziałaś, że trzeba wynagradzać za grzechy świata i niestrudzenie ofiarowałaś się aby wynagradzać za grzechy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz Niepokalanemu Sercu Maryi. Systematycznie  zamawiałaś msze święte wynagradzające w pierwsze soboty miesiąca i odprawiałaś nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Byłaś też czcicielką świętego Józefa i powierzałaś mu swoje modlitwy i troski.

            Zgromadziliśmy się tu aby Ci podziękować za świadectwo żywej wiary, ofiarności, oddania oraz wszelkie dobro jakiego od Ciebie doświadczyliśmy i przeżyliśmy wspólnie z Tobą.

            Dziękujemy za postawę  ofiarności dla Boga Ojca, Jezusa Miłosiernego i jego Matki. Za radość i wdzięczność,  życzliwość, szczerość, przyjaźń  i oddanie. Przyjmij Droga Rycerko nasze pożegnanie, wyrażone modlitwą  i ostatnim spotkaniem. Dziś Mali Rycerze Miłosiernego Serca Jezusowego Cię żegnają  i  z ufnością Jezusowi Miłosiernemu powierzają. Niech Bóg Ojciec przyjmie Cię do mieszkań swoich i błogosławi wszystkim bliskim Twoim. Pozostaniemy wspólnie w pamięci o Tobie, by ofiarować siebie Bogu  i wzajemnie służyć sobie.

Twoje rycerki  i rycerze.

Parafia Św. Mikołaja w Gniewie,

dnia 01 września 2022 roku.