MODLITWY z Głosu MR nr 1

MODLITWA ZA NASZYCH WROGÓW

… kto modli się za swoich wrogów odbiera im możliwość wyrządzania szkody.

(…) módlcie się w taki sposób:

Ojcze Niebieski, ześlij przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa naszego Zbawiciela i Uświęciciela, swoją miłość ojcowską na wszelką ciemność, aby się w ten sposób nawróciła lub pozostała w obrębie swego królestwa.

Ojcze, ześlij Twoją miłość Ojcowską, aby wszyscy, którzy nas prześladują, zdradzają, chcą wyrządzić zło, zostali przed tym powstrzymani przez Twoją święta obecność!

Ojcze ześlij swój ogień miłości na wszystkich kłamców, oszczerców, szyderców, abyśmy w porę ich poznali i mogli się przed nimi ustrzec. Ojcze wylej swoją miłość na wszystkich przestępców, na wszystkie narzędzia przemocy, morderstwa ślepej rządzy, władzy, aby nie szkodzili nam i całej ludzkości.

Ojcze pozwól, aby święta siła Twojej miłości, niby piorun, spadła na ziemię, kiedy mordercy będą szli przez ziemię przynosząc zgubę wszystkim narodom.

Ojcze, bądź wtedy z nami, bądź naszym wybawcą, naszym Panem i naszym przywódcą. Bądź naszą osłoną, naszą siłą i mocą. Ojcze, daj, aby poznali niebezpieczeństwo czasu, spowodowane podstępem węża starodawnego. Ojcze, bądź władcą we wszystkich miejscach! Rozkaż ciemności, aby odeszła precz na miejsce swojej złośliwości i oszczędziła ludzi.

Ojcze, najlepszy Ojcze, uczyń co Twoja miłość ojcowska uznaje we wszystkim za dobre, prawdziwe i święte! W to wierzymy i tego jesteśmy pewni. Amen.

…To jest dla was kolejna kotwica na nadchodzące nieszczęścia.

MODLITWA O SPECJALNE ŁASKI

Panie Jezu Chryste proszę cię dzisiaj o łaskę zdolności przebaczania, abym przebaczył wszystkim ludziom, jakich spotkałem w moim życiu. Wiem, że udzielisz mi sił, abym mógł tego dokonać i dziękuję ci, że kochasz mnie bardziej niż ja siebie i bardziej pragniesz mojego szczęścia niż ja pragnę.

Boże Ojcze przepraszam i proszę o przebaczenie za wszystkie te momenty mego życia, kiedy śmierć weszła w moją rodzinę, chwile kryzysu, trudności finansowe i te wydarzenia, które uznałem za karę zesłaną przez Ciebie, gdy inni mówili „widać Bóg tak chciał”, a ja stałem się zgorzkniały, i obraziłem się na ciebie. Proszę dzisiaj oczyścić me serce i mój umysł.

Panie Boże wyrzekam się wszelkich przesądów i wiary w nie, posługiwania się tablicami do seansów spirytystycznych, uczestniczenia w seansach, czytania horoskopów, odczytywania przyszłości, używania talizmanów i wymawianie zaklęć na szczęście, branie Twojego Imienia na daremno.

Zrzekam się lenistwa i niechęci do uczestniczenia w adoracji Najświętszego Sakramentu, oraz do uczestniczenia w świątyni podczas Najświętszej Ofiary Eucharystycznej Mszy św., zrzekam się ranienia moich rodziców, upijania się, cudzołóstwa, homoseksualizmu, aborcji, kradzieży, kłamstwa, oszustw, zniesławiania innych, oraz wszystkiego tego, co złe jest we mnie, lub to, co ja uważam za złe.

Panie Jezu, ty już mi to przebaczyłeś w sakramencie pokuty. Wybieram Ciebie, jako Jedynego Pana i Zbawiciela. Zechciej mnie napełnić Duchem Świętym. Amen.

Żródło: Głos MR nr 1