Jasna Góra 2022, fotorelacja

Relacja z przebiegu XVII PIELGRZYMKI ZAWIERZENIA MATCE BOŻEJ Miłosierdzia i Królowej Polski Legionu Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego, 21/22.05.2022

Drogą Krzyżową przy pięknej pogodzie została poprowadzona przez ks. Michała Dłutowskiego, rozpoczęta XVII Pielgrzymka Zawierzenia Matce Bożej Legionu MRMSJ, 21.05.2022 r. Na wałach jasnogórskich zgromadziło się ok 120 rycerzy i ok 60 uczestników przybyłych na Jasną Górę. Rozważania ks. Michała były pełne troski o rodzinę, Ojczyznę, uznania Pana Jezusa Królem Polski przez każdego Polaka. Przy XII stacji duchowny uznał władzę i panowanie Jezusa Chrystusa w tym miejscu, w której króluje Jego i nasza Matka i Królowa NMP Częstochowska. Zachęcił pątników do czynienia takich aktów w swoich miejscach zamieszkania, parafiach i wszędzie tam gdzie widzimy jeszcze panowanie zła.
Na zakończenie drogi krzyżowej – przy pomniku św. Jana Pawła II – odmówiona została koronka do Bożego miłosierdzia i udzielone zostało błogosławieństwo obrazem Królowej Polski.

O 15.30 była możliwość uczestniczenia we mszy św. w kaplicy Cudownego Obrazu NMP Częstochowskiej dla tych którzy nie uczestniczyli w rekolekcjach, a przybyli na XVII Pielgrzymkę Zawierzenia (PZ).

O 17.00 w Kaplicy Różańcowej uczestnicy XVII PZ mogli wysłuchać kilka informacji od Prezesa Zarządu a następnie katechezę ks. Michała. W przerwie można było nabyć publikacje książkowe autorstwa ks. Dłutowskiego a także publikacje Legionu, znaczki MR, medaliki Wiary Nadziei i Miłości tzw. Szkaplerz Ewangelizacyjny. Został dokonany spis uczestników i zebrana ofiara na potrzeby organizacyjne PZ.

Przedstawiciele Legionu, którzy przybyli na XVII PZ i dali się spisać: Szczecin (6), Warszawa (3), Dzikowiec (1) /diec. Świdnicka/, Gdynia – Pierwoszyno (10), Kraśnik (30), Jastrzębie Zdrój (3), Rybnik (1), Piotrków Trybunalski (3), Poddębice (5) /diec. łódzka/, Bełchatów (12), Trzcianka (3) /diec. koszalińsko-kołobrzeska/, Gliwice (1), Sławniów-Pilica (3), Koszalin (2), Opole (1), Bielsko Biała (5), Pleszew (7) /diec. kaliska/, Poznań (4), Siedlce (7), Gniezno (1), Robczyce (1) Wrocław (2), Częstochowa (2), Strzelce Opolskie (1), Zakopane (3). Razem 117 uczestników wg dokonanego spisu.

W drugiej części spotkania formacyjnego była możliwość zadawania pytań do ks. Michała w sprawach dowolnych ale w trosce o Kościół, wiarę, Ojczyznę, nurtujących uczestników. Spotkanie zakończyło się ok 20:00.
Uczta duchowa w kaplicy Cudownego Obrazu.

Wzorem poprzednich lat udaliśmy się na Apel Jasnogórski, gdzie kustosz poinformował o naszej obecności i podkreślił o nocnym czuwaniu przez Legion MRMSJ.

Nocne czuwanie z Matką Bożą i adorację Króla Miłosierdzia w Najświętszym Sakramencie rozpoczął zaproszony opiekun XVII PZ ks. Michała Dłutowski, prowadzący rekolekcje dla rycerzy i kandydatów w Bąblinie /20-23.01.2022/ i Częstochowie /19-21.05.2022/.

PRZEBIEG NOCNEJ ADORACJI – ZAWIERZENIA LEGIONU MRMSJ
MATCE BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

►część I – SOBOTA, 06.08.2022
ok. 2145 – Wyst. Najświętszego Sakramentu
– Akt Zawierzenia Małych Rycerzy MSJ NMP Królowej Polski i Matce Miłosierdzia – śpiew. str. 128/nr 227
– Ofiarowanie adoracji – ks. Michał
– Zawierzenie Duchowi Świętemu tej uczty duchowej i Legionu /śpiew. str.69/nr 136 O Stworzycielu Duchu Przyjdź/
2245 – Różaniec św. cz. Radosna – śpiew. str. 136 – rozważania ks. Michał, prowadzenie poszczególnych dziesiątek: 1. Ks. Michał, 2. Rycerka Renia z Warszawy, 3. Andrzej z Zakopanego, 4. Rycerz Tomasz z Siedlec, 5. Daniel z Gdyni
2245 – Różaniec św. cz. Bolesna – rozważania ks. Michał, prowadzenie poszczególnych dziesiątek: 1. Ks. Michał, 2. Rycerz Wiesław z Koszalina, 3. Rycerz Janusz z Bielska Białej, 4. Rycerz Sławek z Bełchatowa 5. Rycerz Henryk z Jastrzębia Zdroju.
2325 – Odnowienie Aktu uznania Jezusa Królem w Legionie – śpiew. str. 125 / nr 225
2400 – Msza św. koncelebrowana w intencjach „zanoszonych przez Matkę Bożą i Legion Małych Rycerzy MSJ szczególnie o wytrwanie do końca: w wierze, miłości i ufności przy miłosiernym Sercu Jezusa Chrystusa ¬– Królu Miłosierdzia dla duchowieństwa, katolików, chrześcijan i wszystkich dzieci Boga Ojca przez Niepokalane Serce Maryi NMP Matki Kościoła.
– po kazaniu dokonane zostały przyrzeczenia i formularze zgłoszeń 7 kandydatów na rycerzy: z Bełchatowa (1), z Siedlec (1), z Pilicy (1), ze Starogardu (1), ze Szczecina (2) ze Zdziłowic (1)
– i 3 deklaracji kandydatów po okresie próbnym na rycerzy rzeczywistych: z Bełchatowa (2) i ze Szczecina (1).
– w czasie Komunii św. Bądź że pozdrowiona śpiew. str. 50 / nr 91
– po Komunii św. Magnificat śpiew. str. 113 / nr 222
– po Mszy św.: Rota śpiew. str. 53 / nr 97
– Adoracja w ciszy (czas na modlitwę osobistą po Mszy św. i Komunii św.;

►część II – po północy, Niedziela, 22.05.2022
130 – Różaniec św. cz. III – Tajemnice chwalebne śpiew. str. 85
– Akt ofiarowania Ojczyzny Bożemu Mił. tekst wg bł. Ks. Michała Sopoćki / śpiew. str. 55/nr 103
230 – Nieplanowane zakończenie czuwania modlitewnego przez asystenta XVII PZ
Dla zainteresowanych była możliwość duchowej łączności jak również śledzenia przez łącza internetowe z kaplicy Cudownego Obrazu.

mr Wiesław z Koszalina