Fotorelacja z rekolekcji w Skrzatuszu, 24-26.10.2023

Fotorelacja z rekolekcji w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu (Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska). 24-26.10.2023 r.

Po kilku latach przerwy mogliśmy ponownie skorzystać z miejsca, w którym króluje Matka Miłości Zranionej i Naszej Nadziei, jak została nazwana od 2013 r. Rekolekcje podjął się prowadzić o. Rajmund Guzik – cysters z Winnik (Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska), jednak z uwagi na inne zadanie wyznaczone przez przełożonego zastąpiony został przez współbrata z Wąchocka o. Benedykta Zielińskiego.

Po wielu roszadach na liście uczestników – ostatecznie przybyły 62 osoby: 11 z Bełchatowa, 9 z Chodzieży, 4 z Gdyni,  1 z Jastrzębia Zdroju, 5 z Koszalina, 2 z Prabut, 15 ze Szczecina, 5 ze Szczecinka, 2 z Trzcianki, 5 z Warszawy, 1 z Wrocławia i 2 ze Złotowa.

O. Benedyk zachwycił wszystkich głosem i śpiewem gregoriańskim, zaangażowaniem modlitewno-pokutnym (rozważania drogi krzyżowej, Różańca św., koronki do BM, adoracją i głoszonymi treściami nauk rekolekcyjnych przykładami, postem i świadectwami – także ze swego życia osobistego, co uwiarygadniało jego posługę także w spowiedzi i rozmowach „niedokończonych”. Był dostępny dla każdego potrzebującego wsparcia słowem i dobrą radą.

INTENCJE Mszy św. w czasie rekolekcji Legionu MRMSJ w Skrzatuszu, 24-26.10.2023

1. Przez Niepokalane Serce Maryi z całym Dworem Niebieskim o uwielbienie Boga Ojca Trójjedynego w naszych Aniołach, Świętych Patronach i duszach zmarłych zbawionych w tym śp. s. Zofii i śp. Małych Rycerzach Miłosiernego Serca Jezusowego. /Wtorek godz. 16:00/

2. W intencjach zanoszonych do Boga Ojca  przez Niepokalane Serce MATKI MIŁOŚCI ZRANIONEJ I NASZEJ NADZIEI i Legion Małych Rycerzach Miłosiernego Serca Jezusowego. /Środa, godz.12:00/

3. Przez Niepokalane Serce Maryi z całym Dworem Niebieskim we wszystkich intencjach zbiorowych zapisanych i przyniesionych w sercach uczestników rekolekcji. /Środa, godz.20:00/

4. Przez Niepokalane Serce Maryi z całym Dworem Niebieskim o pomnożenie łask i darów otrzymanych podczas tych rekolekcji z prośbą o wytrwanie w dobrym w służbie Bogu i duszom ludzkim wszędzie tam gdzie będą posłani do apostolstwa miłosierdzia i świadczenia o wierze, nadziei i miłości. /Cz. g. 9:15/

Powyższy zredagowany program, który otrzymał każdy uczestnik pozwolił na harmonijny przebieg uczty duchowej, gdzie znalazły się jeszcze dodatkowe wydarzenia:

1. Przyjęcie przez ojca rekolekcjonistę i uczestników płomień Miłości Niepokalanego Serca Maryi. To duchowy dar Matki Bożej przygotowany przez v-ce prezesa Zarządu Legionu rycerkę Anię ze Szczecina.

Objawienie – Płomień Miłości Niepokalanego Serca Maryi – Płomień Miłości Niepokalanego Serca Maryi (plomienmilosci.pl)

2. Coś dla pokrzepienia zdrowia i ciała – to szeroki asortyment soków i nalewek ziołowo-owocowch, w których wyspecjalizowała się rycerka Maria z Chodzieży. Oferta cieszyła się wielkim powodzeniem wśród uczestników rekolekcji. Także mr Paweł z Piaseczna wspomagał swoją wiedzą i ofertą  wspomagania dla ciała i ducha potrzebujących. Należy podkreślić, że była możliwość nabrania i korzystania do woli z błogosławionej wody ze źródełka na wzgórzu przy krzyżu.

3. Biblioteka Legionu w ofercie publikacji książkowych cieszyła się także zainteresowaniem uczestników.

4. Pięciu kandydatów złożyło uroczyście w darze ołtarza formularze zgłoszenia do Legionu MRMSJ: 2 osoby ze Szczecina, 1 z Bełchatowa (d. łódzka), 1 ze Złotowa (d. bydgoska) i 1 ze Szczecinka (d. koszalińsko-kołobrzeska).

5. O. Benedykt także otrzymał, jak to już stało się tradycją – honorowy Dyplomik i oznakę  Małego Rycerza, którą natychmiast przypiął do stroju duchownego (habitu).

Duchowa konsultacja  i wsparcie modlitewne rycerzy, którzy nie mogli przybyć z różnych przyczyn przyczyniła się do dokonywania korekt ubogacających przebieg tej uczty duchowej. Czas tych rekolekcji uznać należ za wielkie błogosławieństwo dla obecnych i wspierających. Wszyscy, pomimo niezbyt przychylnej aury wsiadali do pojazdów obdarowani Bożą radością, umocnieni pomnożonymi łaskami, darami i błogosławieństwem gorliwości apostolskiej i chrześcijańskiej odwagi na misje rycerskie do ludzi i miejsc, do których Opatrzność Boża będzie nas kierowała dla dobra Kościoła, Ojczyzny i dusz ludzkich.

Jeśli będą chętni do napisania kilku zdań z tej uczty duchowej – podzielimy się tymi treściami na stronie jak również w kolejnym kwartalniku, Głosie MR.