Fotorelacja z III Zjazdu ku czci św. Andrzeja Boboli w Warszawie z czuwaniem za Ojczyznę, 15/16.09.2023

ZACZNIJCIE MNIE CZCIĆ”

III ZJAZD PRZEDSTAWICIELI LEGIONU MRMSJ KU CZCI ŚW. ANDRZEJA BOBOLI

 W WARSZAWIE, 15/16 września 2023

pod duchową opieką o. Aleksandra Jacyniaka (SJ), promotora kultu św. Andrzeja Boboli.

Przebieg III Zjazdu według program III Zjazdu w intencji Ojczyzny za przyczyną Bolesnej Królowej Polski i św. Andrzeja Boboli. Jeszcze przed Mszą św. Obecni zostali zaopatrzenie w program III Zjazdu oraz teksty Litanii: do św. Andrzeja Boboli i do Trójcy Świętej.

19:00Msza św. Ks. A. Jacyniak sprawował w intencji Legionu: Uwielbienie i podziękowanie Trójcy Świętej za powołanie, misje i wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli w intencji Ojczyzny oraz ustanowienie go Głównym Patronem Polski zgodnie z wolą Bożą. Po Mszyw Sanktuarium osobista adoracja przy relikwiach św. Andrzeja Boboli i Litania do św. Andrzeja Boboli.

Dalszy przebieg poprowadził o. ALeksander Jacyniak (włącznie do Mszy św. o północy)

20:00 – Konferencja w nawiązaniu do liturgicznego wspomnienia Matki Bożej Bolesnej.

20:45 – Wystawienie Najśw. Sakramentu + Litania do Najsłodszego Serca Pana Jezusa  utajonego w Najśw. Sakramencie (Pokutnik str. 23)

21:00 – Apel Jasnogórski – Hymn (śpiew ”O Stworzycielu Duchu Przyjdź”) i Litania do Ducha Świętego – Ofiarowanie adoracji.

21:30 – Rota (śpiew) i Modlitwy w intencji Ojczyzny w tym 2 części różańca:

– Tajemnice Światła – (rozważania o.A.J.) + Litania do Wszystkich Świętych

–  Tajemnice Bolesne (rozważania o.A.J.) + Litania do Matki Bożej Bolesnej

23:00 – Droga Krzyżowa – Rozważania (rozważania . A.J.)

00:00Msza św. z homilią nawiązującą m.in. do powtarzającej się sytuacji w naszej Ojczyźnie na tle historycznych uwarunkowań i odniesień.

Int.Mszy św. Uwielbienie i podziękowanie Trójcy Świętej za misje i wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli z prośbą o  przebudzenie i zjednoczenie Polski i Polaków z wezwaniem do pokuty i nawrócenia narodowego z pomocą duchowieństwa polskiego.

1:00 – Adoracja osobista w ciszy (W tym czasie była możliwość skorzystania z potrzeb osobistych – toalety, posilenia się czy pokrzepienia ciepłą herbatą, kawą…) Grupa rycerzy z Warszawy i okolic pod przewodnictwem Marii M. zorganizowała stosowny poczęstunek dla uczestników tej uczty duchowej.

2:00 – Hymn (śpiew „Przybądź Duchu Święty”) i koronka do Ducha Świętego w tym:

– Różaniec św. tajemnice Radosne – Litania do Imienia Jezus

3:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, Różaniec i Litania do Krwi Chrystusa,

4:00 – Suplikacje (śpiew), Adoracja Krzyża.+ Litania o Męce Pańskiej(Pokutnik str. 170)

4:30 – Różaniec św. tajemnice Bolesne, Litania do Trójcy Świętej (Głos MR nr 6/2-2012) Te Deum

5:00 – Różaniec św. tajemnice Chwalebne. – Litania Loretańska do NMP

5:45 – Modlitwy na zakończenie adoracji – śpiew Magnificat,

6:00 – Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem (o. A.J.)

– Zakończenie III Zjazdu Legionu ku św. Andrzeja Boboli.

Rycerka Henryka M. z Siedlec została formalnie włączona do Legionu otrzymując Dyplomik MR.

Kandydat Kamil R. (Krypy, diec. Siedlecka) dokonał formalnego zgłoszenia w szeregi Legionu MRMSJ. Wszystkim obecnym fizycznie ofiarnym rycerzom-pokutnikom z bliska i z daleka m.in.: z Aleksandrowa Łódzkiego(1),Bełchatowa(3), Berlina(1), Białej Podlaskiej(1), Jastrzębia Zdroju(2), Karpiówka(1), Koszalina(2), Kraśnika,(20), Warszawy(12), Rybnika(4), Siedlec(9), Wierzbna(1), Płocka(4), Włocławka(8) – (w sumie 70 osób z o. Aleksandrem Jacyniakiem) oraz wszystkim, którzy trwali w duchowej łączności – Bogu niech będą dzięki za udział w kolejnym III ZJEŹDZIE KU CZCI ŚW. ANDRZEJA BOBOLI. Ten III Zjazd został ofiarowany za Ojczyznę – w tym za najbliższe wybory (wybieranych i wybierających) pamiętając, że naszym PANEM JEST JEZUS i że POLSKA JEST JEDNA! Amen. Amen. Amen.