Foto-RELACJA Z DNIA SKUPIENIA w Szczecinie, 27.01.2024

RELACJA Z DNIA SKUPIENIA w Szczecinie, 27.01.2024

W dniu 27 stycznia 2024 r. zorganizowany został Dzień Skupienia dla małych rycerzy, kandydatów i zainteresowanych z ośrodka szczecińskiego Legionu MRMSJ. Z gościnności skorzystało też 11 osób z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej: z Koszalina (4) i Trzcianki (7). Z Choszczna przybyło 8 osób. W sumie w spotkaniu uczestniczyło 56 osób + 2 duchownych.

Do poprowadzenia jednodniowej uczty duchowej został poproszony ks. Tomasz Pirszel, który wyraził zgodę poprowadzenia Dni Skupienia dla małych rycerzy w kolejnych trzech kwartałach 2024 roku, w których zapraszamy do uczestnictwa. Do posługi w sakramencie pokuty i pojednania został zaproszony ks. Maciej Piotrowski – kapłan diecezjalny, obecnie posługujący w Szczecinie w parafii pw. św. Jana Chrzciciela.

Miejscem był Dom Rekolekcyjny św. Józefa w Szczecinie ul. Strzałowska 26 A.

Rozpoczęcie wg ustalonego planu:

9.00 – konferencja I ks. Tomasza (w tym czasie była możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania u ks. Maciej Piotrowski)

10.30 – przerwa gościnna

11.00 – Adoracja Najświętszego Sakrament oraz modlitwy: Różaniec św. cz. I radosna, Litania do Najświętszego Serca Jezusowego, Anioł Pański. (w tym czasie była możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania u ks. Macieja Piotrowskiego i ks. Tomasza Pirszela)

12.00 – Msza św. w rycie klasycznym z konferencją II

14.00 – przerwa obiadowa

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa

16.00 – Konferencja III

17.15 – Gościnne spotkanie uczestników

19.00 – zakończenie jednodniowej uczty duchowej.

Tematy poruszane przez kaznodzieję dotykały czasu, w którym żyjemy i przypominały uczestnikom, jak prosty i konkretny jest nasz Ojciec w Niebie, u którego nie ma dwuznaczności, „TAK” znaczy „TAK”, a „NIE” znaczy „NIE”. Świat zatracił tą bezcenną prostotę prawdy i brnie w mroku kłamstwa, co w przepiękny, bardzo prosty sposób ks. Tomasz przedstawił na bardzo mocnych przykładach z życia. Widać było zainteresowanie i zasłuchanie w głoszone treści.  Ks. Tomasz stwierdził, że na tematy, które chciałby przedstawić, rekolekcji trzy dniowych było by mało.

Wielkie podziękowanie dobremu Bogu za łaskę, jaką wyświadczył organizatorom, duchownym za oddaną posługę duszpasterską (w tym za rozmowy duchowe i spowiedź), gospodarzom miejsca za udostępnienie obiektów oraz całemu Niebu za duchowe wsparcie, ochronę i opiekę nad przebiegiem dnia skupienia.

mr Ania, organizatorka dnia skupienia i animatorka ośrodka szczecińsko-kamieńskiego Legionu MRMSJ