Foto-RELACJA Z DNIA SKUPIENIA w Szczecinie, 24.06.2023

W Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, (współpatron Legionu), 24 czerwca 2023 r. zorganizowany został Dzień Skupienia dla małych rycerzy, kandydatów i zainteresowanych z ośrodka szczecińskiego Legionu MRMSJ. Z gościnności skorzystało też 8 osób z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej: z Koszalina (6) i Trzcianki (2). W sumie uczestniczyło 35 osób + 2 duchownych.

Do poprowadzenia jednodniowej uczty duchowej został ks. Tomasz Pirszel. Do posługi w sakramencie pokuty i pojednania został zaproszony o. Piotr Idziak – jezuita, obecnie posługujący w Szczecinie (wcześniej w Kaliszu).

Miejscem był Dom Rekolekcyjny św. Józefa w Szczecinie ul. Strzałowska 26 A.

Rozpoczęcie wg ustalonego planu:

9.00 – konferencja I ks. Tomasza (w tym czasie była możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania u o. Piotra Idziaka SJ)

10.30 – przerwa gościnna

11.00 – Adoracja Najświętszego Sakrament oraz modlitwy: Różaniec św. cz. I radosna, Litania do Najświętszego Serca Jezusowego, Anioł Pański. (w tym czasie była możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania u o. Piotra Idziaka SJ i ks. Tomasza Pirszela)

12.00 – Msza św. w rycie klasycznym z konferencją II

14.00 – przerwa obiadowa

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa

16.00 – Konferencja III

17.00 – Gościnne spotkanie uczestników

19.30 – zakończenie jednodniowej uczty duchowej.

Tematy poruszane przez kaznodzieję zbliżone do tych głoszonych na rekolekcjach w Częstochowie. Widać było zainteresowanie i zasłuchanie w głoszone treści.  Ks. Tomasz stwierdził, ze zabrakło mu jeszcze jednego dnia. To tylko sugestia, by jeszcze jeden taki dzień zorganizować w czasie wiadomym Bożej Opatrzności.

Wielkie podziękowanie dobremu Bogu za łaskę, jaka wyświadczył organizatorom (w tym Ani Antosik-Stemplowskiej, animatorce i wszystkim zaangażowanym), duchownym za oddaną posługę duszpasterską (w tym za rozmowy duchowe i spowiedź), gospodarzom miejsca za udostępnienie obiektów oraz całemu niebu za duchowe wsparcie, ochronę i opiekę nad przebiegiem dnia skupienia.

(Red.)

Osobisty odbiór jednodniowej uczty duchowej przez uczestnika ze Szczecina

„Nazywam się Leszek Popławski, mieszkam w Szczecinie. Dane mi było z łaski Bożej uczestniczyć w minioną sobotę, 24 czerwca AD 2023 w Dniu Skupienia, we wspólnocie Małych Rycerzy MSJ.

Pan Bóg poprzez organizatorów tego spotkania modlitewnego, przygotował dla jego uczestników, pośród których i ja się znalazłem stosowne miejsce sprzyjające na przeżywanie tegoż Dnia, z dala od miejskiego gwaru. Była to zaiste i dla mnie duchowa uczta, począwszy od prowadzącego ten Dzień, księdza Tomasza, którego mowa w konferencjach zaiste była – powołując się na św. Pawła apostoła – “zaprawiona solą Bożej mądrości” (Kol 4,6), “budująca w wierze i przynosząca pożytek/dobro słuchającym” (Ef 4,29). Mi osobiście zapadły w serce słowa o prostocie i pokorze. Radowała mnie również wspólna modlitwa z braćmi i siostrami, wspólne rozmowy w czasie przeznaczonym na posiłki. Atmosfera tego spotkania potęgowała dobro, którego doświadczyłem i aż żal było się rozstawać. Chciałbym jeszcze dodać, że te doświadczenie wspólnego pobytu przedłużyłem odprowadzając na pociąg braci i sióstr z Koszalina, mając ochotę z nimi się zabrać. Czekam więc na następne tego typu spotkanie. Tymczasem pozdrawiam w Panu, pozostający w modlitwie – Leszek Popławski”.

ostatnio dodane