DEKRET – STATUT – SZCZECIN 2022

Z radością zamieszczamy stosowne dokumenty aprobaty LMRMSJ w Kościele Szczecińsko – Kamieńskim. Bo trzeba się cieszyć i dziękować Bogu bogatemu w miłosierdzie za to, że po wielu latach Wspólnota Szczecińska LMRMSJ ma stabilne zatwierdzenie, prawne umocowanie w Kościele lokalnym i błogosławieństwo Arcypasterza. Stało się to po dwóch 3 letnich okresach obserwacji, próby czasu:

I – od 21.11.2015 – Uroczystości Chrystusa Króla w 2018.

II – od 5.03.2018 – 4.03.2022 roku.

III – od 4.03.2022 – zatwierdzenie stabilne, na stałe.


Wielkie podziękowanie ks. Abp Andrzejowi Dziędze i Proboszczowi Księdzu Prałatowi dr Aleksandrowi Ziejewskiemu za obdarzenie zaufaniem i sfinalizowaniem tego dzieła. Gratulacje dla animatorki Ani i tych, którzy wspierali ją radą i modlitwą w tych wytrwałych działaniach.

Bogu niech będą dzięki ! Choć z nazwą właściwą nadal są zawirowania – podobnie jak w Tarnowie, ale jak było napisane w  komentarzu do dekretu tarnowskiego w Głosie MR nr 45 str. 62:

“Wiemy jednak, że chodzi o tych samych rycerzy działających i modlących się w jedności ze wszystkimi rycerzami w kraju i za granicą. 7.03.1997 roku Pan Jezus mówi o tym, że dla Pana Boga nie jest ważna nazwa, ale to, co mali rycerze będą robili i jacy będą. Przekaz mówi nawet, że nie będzie w ogóle potrzebna nazwa. ”Po moim przyjściu odmieni się wszystko, nie będzie potrzebna nazwa, będzie tylko miłość i pokój. Będziecie wielbić swego Boga za wszystkie cuda, za wszelkie łaski, za dary, które otrzymaliście i za to, że was przytuliłem do mego zranionego Serca i nie wypuszczam was z NiegoBądźcie dzielni, Moje córki i synowie, na was patrzą moje święte oczy – w was mam upodobanie.” ( cyt. z książki: „Wzywam was do miłości Boga i bliźniego” )